Aksaray'da Sporda Engeller Kalkıyor

Aksaray'da Sporda Engeller Kalkıyor
Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik antrenör kurslarına katılım çalışmaları devam ediyor.

Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik antrenör kurslarına katılım çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar konusunda bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, ülkedeki her vatandaşın GSİM tesislerinde spor yapma hakkı olduğunu belirterek, “Ayrıca engelli vatandaşlarımızın da tesislerimizde spor yapma ve faydalanma hakkı vardır. Başlatmış olduğumuz 'Sporda Engelleri Kaldırıyoruz' projesinin alt yapısını oluşturmak için hizmet alımı antrenörlerimiz ve diğer antrenörlerimizle kendi branşlarının dışında engelli vatandaşlarımıza yönelik olan antrenör kurslarına katılmaları konusunda öneride bulunmuştuk. Ayrıca il müdürlüğümüze ait Milli Takımlar Kamp Merkezi'mizde sürekli engellilere yönelik kamplar yapılmakta. Mevcut antrenörlerimizin birçoğu bu guruplarda görev almaktadır. Şuan il müdürlüğümüzde bulunan antrenörlerimizden badminton, tenis, okçuluk, masa tenisi, atletizm, judo antrenörlerimiz aynı zamanda engellilere ait federasyonlarımızın milli takımlarında da görev yapıyor. Bu antrenörlerimizin bu federasyonlarımızda görev yapması yereldeki projelerimizin uygulanmasında büyük kolaylıklar sağlıyor. Son olarak tenis antrenörümüz Mine Çiftçi almış olduğu Bedensel Engelliler Federasyonu tenis branşı 1. Kademe antrenörlüğü sertifikası ile engellilere yönelik tenis çalışmalarına katkı sağlayacak” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com