“Akse Çamlığındaki güvenlik tedbirleri yetersiz”

“Akse Çamlığındaki güvenlik tedbirleri yetersiz”
Uşak Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir, sık sık olayların meydana geldiği Akse Çamlığı'ndaki güvenlik tedbirlerinin yetersiz olduğunu iddia etti.

Uşak Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir, sık sık olayların meydana geldiği Akse Çamlığı'ndaki güvenlik tedbirlerinin yetersiz olduğunu iddia etti.
Uşak'ta 2 kız kardeşin öldürüldüğü ve 2008'de de bir kadının katledildiği Akse Çamlığı'nda güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu ifade eden Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir, bölgede oluşan kötü imajın silinmesi için yetkililerin üzerine düşeni yapmasını istedi.
Bayram öncesi Akse Çamlığı'nda öldürülen Arzu ve Zekiye Çoban kardeşlerin üzüntüsünü kent olarak yaşadıklarını belirten Uşak Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir, bu tip olayların son bulmasını istedi. Olayın meydana geldiği Akse Çamlığı'nda 2008 yılında da 26 yaşındaki bir kadının başı ezilerek öldürülüp gömüldüğünü hatırlatan Sağdemir, bölgedeki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu iddia etti. Yetkililerin Akse Çamlığı'ndaki güvenliği artırmasını isteyen Sağdemir, “Benim evim de Akse Çamlığı'nın bulunduğu bölgeye yakın. Geceleri insanlar buradan çok korkuyor. Olayın yaşandığı yerde güvenlik önlemleri yetersiz. Burası alkol alanlar ve esrar kullananların mekanı haline geldi.
Yaşanan son olay çamlığın ne kadar güvenliksiz bir bölge olduğunu ortaya koydu. Yetkililer üzerine düşeni yapmalı ve Akse daha güvenli hale getirmeli” dedi.
Akse Çamlığı'ndaki kötü imajın silinmesi için Uşak Belediyesi'nin hayvanat bahçesi projesi hazırladığını ifade eden Sağdemir, “Uşak Belediyesi, Akse Çamlığı'nda hayvanat bahçesi kurmak istiyor. Proje için gerekli işlemler bitirilmiş. Belediye projeyi bir an önce hayata geçirmelidir. Akse artık vahşetlerle değil; piknik, hayvanat bahçesi ve eğlenceli faaliyetlerle gündeme gelsin istiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com