Aktif - Sen sendikasının feshi

Aktif - Sen sendikasının feshi
Aktif Eğitimciler Sendikası (AktifSen) Bozüyük Temsilcisi Mevlüt Demirel, sendikanın feshedileceğini ve fesih konusunun olağanüstü genel kurulda ele alınacağını bildirdi.

Demirel, sendikanın fesh edilmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, sendikanın, eğitimin milli bir mesele olarak ele alınması ve siyaset üstü değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, milletin menfaatlerinin bireylerin menfaatlerinden önce geldiğini kaydetti.

Kendi haklarını isterken başkalarının haklarına da saygı duymanın bir erdem olduğuna dikkati çeken Demirel, açıklamasında şu ifadelere verdi:

''Bireylerin, toplumun ve devletin, tüm iş ve işlemlerinde adalet öncelikli davranması gerekir. Ülkemizin ve eğitimin sorunlarının kısır çekişmelerle çözülemeyeceğine inanan sendika, çözüm önerisi sunmadığı konuları eleştirmemeyi, devletimizin ve milletimizin faydasına yürütülen her çalışmada bu çalışmaları yürüten tüm kişi ve kurumlarla iş birliğine açık olmayı, eğitimin sorunlarına dileyen tüm paydaşların katılabileceği önyargısız ve bilimsel platformlarda yürütülecek çalışmalarla çözüm aramayı temel prensip olarak benimsemişti. Ancak, ülkemiz kamu sendikacılığının ilkeler ve prensipler doğrultusunda hizmet etmeye müsait olgunlukta olmaması nedeniyle, 9 ay gibi kısa bir sürede 35 bini aşan üyeye, 9 şubeye ve 86 temsilciliğe ulaşmış olmamıza rağmen, ülkemize, milletimize ve sendikal anlayışımıza gönül vermiş eğitim çalışanlarına olan sorumluluğumuzun gereği olarak sendikamızın feshi hususu olağanüstü genel kurulda ele alınacaktır.''  (VİK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com