AKÜ öğrencilerinden anlamlı kampanya

AKÜ öğrencilerinden anlamlı kampanya
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde bir grup genç, 'Yoksa Siz Kitap Okumuyor musunuz?' sloganı ile kampus içerisinde açık alanda kitap okuma kampanyası başlattı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde bir grup genç, kitap okuma oranlarındaki düşüklüğe dikkat çekmek için, 'Yoksa Siz Kitap Okumuyor musunuz?' sloganı ile kampus içerisinde açık alanda kitap okuma kampanyası başlattı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyoloji Kulübü'nün düzenlediği kampanyaya, sosyal sorumluluğa önem veren öğrenciler ilgi gösterdi. Kız öğrencilerin yoğunluk gösterdiği kampanyaya ile ilgili bilgi veren AKÜ Sosyoloji Kulübü Başkanı Celil Zengin, 'Yoksa Siz Kitap Okumuyor musunuz?' sloganı ile kampanyayı sürdürdüklerini kaydetti. Kampusun açık alanında, üç gün boyunca saat 12.15 ile 12.45 arasında kitap okuyacaklarını söyleyen Zengin, "Tüm okuma sevdalılarının katılabileceği bu etkinlikte, kitap okuma oranlarındaki düşüklüğe dikkat çekiyoruz. Bu program dahilinde kitap bağışı da toplanıp, ihtiyacı olan ilkokullara kitaplık halinde ulaştırılacak. Şu ana kadar 200 tane kitap topladık. Herkese desteği için teşekkür ediyorum" dedi.
Günümüzün en büyük eksikliklerinden biri olan yeterli kitap okumamanın, toplumun en büyük sorunları arasında olduğuna dikkat çeken Zengin, "Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Türkiye'de kitap okuma oranları, olması gereken orana göre düşük. Bu düşük oranlar halkın genelinde olduğu gibi üniversitelerde de görülmektedir. Üniversitelerin toplam öğrenci sayılarını; kütüphanelerinden alınan toplam kitap sayısına bölerek, oranların düşüklüğünü görebiliriz. Sosyoloji Kulübü olarak böyle bir probleme dikkat çekmek gerektiğini düşünmekteyiz" şeklinde konuştu.
(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com