AKÜ'de kayıtlar ne zaman başlıyor?

AKÜ'de kayıtlar ne zaman başlıyor?
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 2010-2011 eğitim öğretim yılı kayıtları 31 Ağustos tarihinde başlıyor.

AKÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, AKÜ 2010-2011 akademik yılı için kayıt yaptırmaya hak kazanan 9 bin 441 öğrencinin kayıtları 31 Ağustos-7 Eylül 2010 tarihleri arasında Afyonkarahisar-Eskişehir karayolu üzerinde bulunan Ahmet Necdet Sezer (ANS) Kampüsü 3'üncü eğitim binasında yapılacak. Eğitim, Fen-Edebiyat, Tıp, Güzel Sanatlar, Mühendislik, Veteriner, Teknoloji, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu'nu kazanan öğrenciler 31 Ağustos-1 Eylül, Afyon Sağlık Yüksekokulu ve meslek yüksekokullarını kazanan öğrenciler ise 2-7 Eylül tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracak. Kayıtlar, 4 Eylül Cumartesi günü de devam edecek.
Bu yıl AKÜ'nün yeni kurulan Teknoloji Fakültesi'nin Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerine 40'ar olmak üzere toplam 120 öğrenci alınacağı bildirildi. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde açılan Seyahat İşletmeciliği Bölümü'nün ikinci öğretim kısmına 47, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı'na 50 ve Bayat Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Yönetimi Programı'nın ikinci öğretim kısmına 50 öğrenci alınacak.
Açıklamada, Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) yapılan başvuru sonucunda AKÜ'de Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'nun kurulması ile Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü'nün açılmasının uygun görüldüğü bildirildi. Bu yıl Devlet Konservatuarı'nda mesleki hazırlık sınıfının da açıldığı ifade edilen açıklamada, Devlet Konservatuarı'na kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin, mesleki hazırlık sınıfında bir yıl eğitim göreceği belirtildi.
Açıklamada ayrıca AKÜ'yü kazanan bütün öğrencilerin adreslerine posta ile öğrenci kayıtlarına ilişkin yazının gönderildiği, kayıt işlemleri ile ilgili gerekli bilgilerin http://www.aku.edu.tr/yenikayit/index.htm internet adresinde yer aldığı, öğrencilerin kayıt bilgileri kendilerine ulaştıktan sonra öğrenci katkı paylarını bulundukları ildeki Garanti Bankası şubelerine T.C kimlik numaraları ile yatırabilecekleri ve bankadan aldıkları dekontların üzerinde bulunan numarayla aynı internet adresinden ön kayıt yaptırabilecekleri kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com