AKÜ'de "TTNET'le Geleceğini Netleştir" anlatıldı

AKÜ'de "TTNET'le Geleceğini Netleştir" anlatıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrenci kulüplerinden Borsa ve Finans Kulübü tarafından "TTNET'le Geleceğini Netleştir" adlı etkinlik, Atatürk Kongre Merkezinde yapıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrenci kulüplerinden Borsa ve Finans Kulübü tarafından 'TTNET'le Geleceğini Netleştir' adlı etkinlik, Atatürk Kongre Merkezinde yapıldı.
AKÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik kapsamında internet, mobil ve bilişim dünyasındaki son gelişmelerle ilgili bilgiler ve öğrencilerin kariyerlerine yön kazandıracak kişisel gelişim taktikleri verilirken, düzenlenen yarışma ile öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Program sonunda tüm katılımcılara Katılım Belgesi takdim edildi. Dört oturum halinde gerçekleştirilen programın ilk oturumunda TTNET Satış Operasyon Yöneticisi Aslı Olşen, internet, mobil ve bilişim dünyasındaki son gelişmeler, sosyal ağlar ve sosyal medya kavramı, dünyada web 2.0 ve web 3.0 trendleri, internet girişimciliği ile ilgili Türkiye'den ve dünyadan başarı öyküleri anlattı. İnternettin Türkiye'ye ilk olarak 1960 yılında Karayolları Genel Müdürlüğüne, köprülerin hesaplanması amacıyla geldiğini belirten Olşen, 'İnternet insanları, işleri, bilgiyi birbirine bağlayan, paylaşmayı, yakınlaşmayı ve etkileşimi mümkün kılan bir alt yapıdır. İnternet, ticarette de büyük bir imkan sağlıyor. Türkiye'de internet'in yaygınlaşmasıyla elektronik ticaret de giderek kuvvetleniyor. Bölgelerarası farklılıklar, hem fiziki hem de ticari olarak daralıyor' şeklinde konuştu.
İnternette aylık ortalama geçirilen saat bakımından Türkiye'nin dünya ortalamasında ilk 3'te olduğunu söyleyen Aslı Olşen, Türkiye'de internet üzerinde hızla yükselen bir pazarın var olduğunu ifade etti. Liderlik konusu ile ilgili de bilgi veren Olşen, üniversite yıllarının girişimcilik anlamında öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu ifade ederek; 'Yeni girişimlerde bulunabilmeniz için bir buluşçuya ihtiyaç vardır. Düş kurun, gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçları düşleyin ve ihtiyaçları karşılamak için uçuk da olsa çözümler üretin ve her şeyden önce kendinize güvenin' dedi. Yazar ve iletişim uzmanı Canten Kaya, 'Etkili İletişimin İpuçları' başlıklı sunumunda, Türkiye'nin en büyük zenginliğinin 'insan' olduğunu vurgulayarak; 'Kendinizle barışık olmalısınız. İnandıktan ve azmettikten sonra hayatta başaramayacağınız şey yoktur. Potansiyellerinizi keşfedin. Başkasının ne dediği çok da önemli değil. Önemli olan potansiyellerinizin farkında olmanız ve kendinizle barışık olmanızdır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com