Akülü araç tamir kursu tamamlandı

Akülü araç tamir kursu tamamlandı
İl İstihdam Kurulu kararı gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-kur İl Müdürlüğü ve Sakatlar Derneği tarafından ortaklaşa yapılan proje kapsamında başlatılan “Akülü araç Tamir Kursu” tamamlandı.

  İl İstihdam Kurulu kararı gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-kur İl Müdürlüğü ve Sakatlar Derneği tarafından ortaklaşa yapılan proje kapsamında başlatılan “Akülü araç Tamir Kursu” tamamlandı.

Kursu başarıyla tamamlayan üç engelli belgelerini Vali Şükrü Kocatepe'nin elinden aldı.
Aktif iş gücü programları çerçevesinde, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararı gereğince üç kişilik kurs açarak ilimizde bulunan engelli vatandaşların kullandıkları akülü araçların sanayiye ve başka illere tamire gitmesini engellediklerini ifade eden İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz; “Bundan sonra engelli vatandaşlarımızın tamirle ilgili sorunları kendileri tarafından dernek binasında çözülecek. İl İstihdam kurulunda alınan karar gereği bundan sonrada Bilgisayarlı Web tasarım, Ön muhasebe ve Photoshop mesleklerinde iş gücü yetiştirme kursu başlatılacak. Amacımız bu kardeşlerimizin istihdamına katkı sağlamaktır” dedi.
Valilik yaptığı illerde bulunan Sakatlar Dernekleri arasında en başarılı derneğin Sakatlar Derneği Kütahya Şubesinin olduğunu ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “Bu Dernek, Türkiye'deki engelli dernekler arasında bana göre en başarılı dernek. Dernek mensubu olan değerli engelli kardeşlerimizin de yaşama ve başarı azmi son derece yüksek, bu nedenle onları kutluyoruz. Engelli kardeşlerimizin kullandıkları sandalyeleri her zaman sanayi ye götürüp tamir ettirmelerinde sıkıntı vardı. Kurs sayesinde, bunu dernek binalarında çözecekler. Bu bakımdan, çok önemli olan bu kursa katılan İbrahim Avcı, Yasin Kaçar ve Abdurrahman Akkuş'u tebrik ediyor, kursun açılmasına hukuken ve mali açıdan destek sağlayan İş-Kur İl Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.
İl istihdam kurulu olarak Valilikte alınan kararların uygulanmasında iş-kur İl Müdürlüğünün son derece başarılı ve verimli çalışmalarda bulunduğunu açıklayan Vali Kocatepe; “ İş-kur İl Müdürlüğü bu senede meslek edindirme açısından son derece güzel bir çalışma sergiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Halk Eğitim Merkezinde istenilen ve talep edilen her dalda kurs açıyor. Geçen yıl kaynakçılıkla başlayan kurslarımızı bu sene tekerlekli sandalye tamir kursu ile devam ettirdik.
Kütahya'mızda işsizliğin çözümü, insanlarımızın meslek edinmesi konusunda bizler her zaman hizmete hazırız. İstenilen her konuda kurs açmaya onlara bilgi aktarmaya devam edeceğiz” dedi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İş-kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz, Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com