Akülü aracına kavuştu

Akülü aracına kavuştu
Küçük yaşta geçirdiği kas hastalığı yüzünden 12 yıldır yürüyemeyen 16 yaşındaki Simavlı Ayşe Mine Cankılıç, rüyalarını süsleyen akülü aracına sonunda kavuştu.

Küçük yaşta geçirdiği kas hastalığı yüzünden 12 yıldır yürüyemeyen 16 yaşındaki Simavlı Ayşe Mine Cankılıç, rüyalarını süsleyen akülü aracına sonunda kavuştu. Ayşe Mine Cankılıç'ın dramını basından öğrenen Kuşadası ilçesinden Yusuf Durmaz isimli vatandaşın temin ettiği 3 bin lira değerindeki akülü aracı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Simav'a gönderdi. Araçla birlikte Ayşe Mine Cankılıç'ın kaldığı Anneannesinin Cuma Mahallesindeki evine giden Simav Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Simav Kaymakamı Rıza Dalan, Aydın'ın Kuşadası ilçesinden hayırsever Yusuf Durmaz'ın hediye ettiği akülü aracı Ayşe Mine Cankılıç'a teslim etti. Teslim esnasında duygusal sahneler yaşandı.
Gözyaşlarını tutamayan 16 yaşındaki engelli Ayşe Mine Cankılıç Kaymakam Rıza Dalan aracılığı ile aracı kendisine hediye eden Kuşadasından Yusuf Durmaz'a teşekkür ettiğini bildirdi. Kaymakam Rıza Dalan'dan aracını teslim alan Ayşe Mine Cankılıç hayallerini süsleyen akülü aracı ile evinin önünde kısa bir tur attıktan sonra yine Anneannesinin sırtına binerek odasına geçerek Kaymakam Rıza Dalan'ın kendisine hediye ettiği bilgisayardan arkadaşlarıyla chat'leşti.
Kaymakam Rıza Dalan, önceleri olduğu gibi bundan sonra da yardımlarıyla vatandaşları sevindirmeye devam edeceklerini söyledi. Dalan, ”En büyük mutluluğu onlar sevinirken yaşıyorum” şeklinde konuştu.
Simavlı engelli Ayşe Mine Cankılıç'a akülü araç tesliminde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Çetin Balamur ile İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Ufuk Erdoğmuş'ta hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com