Akyokuş Genişletilerek Trafiğe Açıldı

Akyokuş Genişletilerek Trafiğe Açıldı
Mersin'in Silifke ilçesinin en tehlikeli yolu olan ve bugüne kadar bir çok ölümlü kazanın meydana geldiği Akyokuş’da yol genişletme çalışmaları tamamlanıp asfaltlanarak trafiğe açıldı

Mersin'in Silifke ilçesinin en tehlikeli yolu olan ve bugüne kadar bir çok ölümlü kazanın meydana geldiği Akyokuş’da yol genişletme çalışmaları tamamlanıp asfaltlanarak trafiğe açıldı.
Silifke-Demircili köyü arasında bulunan Akyokuş mevkiindeki Karayolları ağındaki yol 12 metre genişletildi.
Silifke-Krobası güzergahındaki tüm köylerin ortak yolu olan Akyokuş mevkisindeki yolu yerinde inceleyen AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt ve Özel İdare Müdürü Erkan Arıcı, yolun olası tehlikeden uzaklaştırılarak asfaltlandığını ifade ettiler.
Akyokuş mevkisindeki yolun genişletilmesiyle olası bir tehlikenin de ortadan kaldırıldığını ifade eden Milletvekili Bozkurt, iki aracın güçlükle geçebildiği yolun yapılan çalışmalarla genişletilip yeniden trafiğe açıldığını kaydetti.
Özellikle yaz mevsiminde yaylacıların kullandığı, eğitim öğretim sezonunda da servislerin öğrenci taşıdığı yolun genişletilmesiyle tehlikenin de ortadan kaldırıldığını vurgulayan Bozkur, “Yapılan çalışmayla genişletilen bu yolu kullanan araçlar daha rahat gidiş geliş yapabilecekler. Gittiğimiz köylerde bizlere bu yolun yapımından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlarımız var” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com