Alacak kavgasında köyü yaktılar!

Alacak kavgasında köyü yaktılar!
Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Yukarı Kuyular köyünde Uluğbey ile Işık aileleri arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada 2 kişi hayatını kaybederken, 8 ev ise yanarak kül oldu.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Yukarı Kuyular köyünde dün gece geç saatlerde iddiaya göre K. U., M. U., M. I., D. I. ve S. I. arasında alacak meselesi yüzünden kavga çıktı.

Kavganın kısa sürede büyümesiyle K. ve M. U. silahla vurularak öldürüldü. Olayın hemen ardından Işık ailesi gece yarısı köyü terk ederken, köyde U. ailesine mensup bazı gençlerde evleri ateşe verdi.

I. ailesine ait 8 ev ateşe verilirken Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden de takviye itfaiye istenerek köydeki yangın 10 saat sonra tamamen söndürülebildi.

Olayın ardından Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atalay, İlçe Emniyet Müdürü ve bazı kurum müdürleri köye giderek vatandaşları sakinleştirdi.

Köyde jandarma tarafından geniş güvenlik önlemleri alınırken, Kaymakam ve İl Jandarma Komutanı köyün ileri gelenlerini meydana toplayarak vatandaşları sakinleştirdi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com