ALAPLI CHP’DEN HABERAL İÇİN İMZA KAMPANYASI

ALAPLI CHP’DEN HABERAL İÇİN İMZA KAMPANYASI
ALAPLI CHP’DEN HABERAL İÇİN İMZA KAMPANYASI

ZONGULDAK - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı ilçe Teşkilatı tarafından “Tutuklu Vekillere Özgürlük Haberal-Balbay Meclise” sloganıyla imza kampanyası başlatıldı.
CHP Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin, “12 Haziran Seçimlerinin 1.yılında Ulusal İradeye özgürlük, Tutuklu Vekillere Özgürlük Haberal-Balbay Meclis’e” sloganıyla imza kampanyası başlatıldığını söyledi.
Yalı Caddesinde özel halk otobüs durakları mevkisinde başlatılan imza kapmayası ile ilgili bilgiler veren Tekin, 12 Haziran Genel seçimlerinin üzerinden bir yıl geçtiğini, bu zamana kadar tutuklu vekiller özgürlükleri için somut adım adımladığını söyledi.
CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın da bulunduğu bazı illerdeki halkın oylarıyla seçilen milletvekillerinin ise bir yıllık sürede halen tutuklu bulunduklarını hatırlatan Tekin, “Halkımızın özgür iradesiyle seçildikleri halde bir yıldan bu yana tutuklu olan vekillerimiz, tutuklu olmalarından dolayı kendi asli görevlerini yerine getiremez durumdalar. Ne yazık ki Türkiye demokrasi, insan hakları ve özgürlükler açısından sürekli geriye giden ve AKP devletinden yani bir parti devletinden giderek tek bir adamın hakim olduğu, her şeyi yönlendirdiği, ağzından çıkanın yasa olduğu bir Türkiye’ye doğru sürükleniyor. Hem bu durumu protesto etmek, insan hakları ve özgürlüklere sahip çıkabilmek, tutuklu milletvekillerine özgürlük istemek anlamında bugün bir imza kampanyası başlattık. CHP’nin, özgürlüklere, demokrasiye, insan haklarına geçmişte nasıl sahip çıktıysa, bundan sonra da yapıcı ve ciddi şekilde sahip çıkacak ve Türkiye’de gerçek demokrasiyi kuracağına inancımız tamdır.3 Gün sürecek kampanyamız sonunda toplanan imzaları, Cumhurbaşkanlığı. TBMM Başkanlığı ve siyasi parti başkanlıklarına teslim edeceğiz” dedi.
Kampanyaya, Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam destek vererek dilekçeye imza attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada binin üzerinde imza toplandı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com