Albay Dursun Çiçek’e cenaze için Adalet Bakanlığı’ndan izin

Albay Dursun Çiçek’e cenaze için Adalet Bakanlığı’ndan izin
Adalet Bakanlığı, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasının tutuklu sanığı emekli Albay Dursun Çiçek'e dün vefat eden annesinin cenazesine katılabilmesi için iki gün izin verdi.

Dursun Çiçek'in 82 yaşındaki annesi Halime Çiçek Tokat'ın Reşadiye ilçesinde dün öğleden sonra hayatını kaybetmişti.

"EVLAT HASRETİYLE ÖLDÜ"

Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem Albay Dursun Çiçek’in annesi Halime Çiçek’in evlat hasretiyle vefat ettiğini söyledi. Erdem, ”Kızı Sevim Çiçek’in evinde vefat etmiş. Daha önce rahatsızlığı dolayısıyla evinde ziyaretlerde bulunmuştum. Oğlu Dursun Çiçek’in yurt dışında görevde olduğunun söylendiği, tutuklandığının kendisinden gizlendiği öğrendim. Halime Çiçek evlat hasretiyle vefat etmiştir. Ziyaretlerimde devamlı oğlunun ismini sayıklıyordu” dedi.

Halime Çiçek’in cenaze törenin cumartesi günü Reşadiye İlçesine bağlı Umurca köyünden kaldırılacağını belirten Erdem, ”Merhume Halime Çiçek rahatsızlığını belgeleyen hastane raporlarının mahkemeye verildiği halde Albay Dursun Çiçek’in kendisine sadece vefatı durumunda izin verileceği belirtildi. Bu gizlilik Anne Halime Çiçek’in vefatı kadar Dursun Çiçek içinde dayanılmaz bir acı olmuştur. Hasta annenin ziyaret edilmesine izin vermeyen zihniyetin anne sevgisinde ne derece samimi olduklarının bir göstergesi olsa gerek. Merhumeye Allahtan Rahmet acılı ailesine ve sevenlerine Reşadiye halkı ve belediye personeli olarak en kalbi duygularla başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com