Albay, üstteğmenin emrinde!

Albay, üstteğmenin emrinde!
Casusluk iddianamesinde Üsteğmen Süer, komutanlarının da içinde bulunduğu örgütü yönetiyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen askeri casusluk soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede Üsteğmen Onur Süer örgüt yöneticiliğiyle suçlandı. 3 albay ve bir yarbayın ise Süer’e bağlı çalıştığı öne sürüldü.

Soruşturma kapsamında ele geçirilen belgeler arasında bulunan “Pandora” adlı veritabanında, hangi şüphelinin hangi koordinatöre bağlı çalıştığı yönünde bilgi olduğu aktarılan iddianamede, Üsteğmen Onur Süer koordinatörlüğünde çalışan ekip içindeki kişilerin adları sıralanıyor. Toplamda 30 kişi olduğu savunulan ekibin içinde 3 albay bir de yarbayın adı geçiyor. Albay İbrahim Aydın, Albay Bülent Kul, Albay Atilla Kaya ve Öğretmen Yarbay Nihat Demirhan, 16 Nisan 2013 günü görüşülmeye başlanacak iddianameye göre, Üsteğmen Onur Süer’e bağlı çalışıyorlar. Süer ve emrinde çalıştıkları öne sürülenler halen İzmir Şirinyer Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Ekip, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri elde etmek ve bunları saklamakla suçlanıyor.

İddianamede Süer’in, var olduğu savunulan örgütün bir numarası konumundaki Bilgin Özkaynak’la hiçbir telefon görüşmesinin bulunamadığı vurgulanıyor. Buna karşın Süer’in, Özkaynak’ın Marmaris’teki yat limanına albay rütbesindeki bir komutanı müdür olarak işe aldırma girişimlerinde bulunduğu, bunun da dikkat çekici bir unsur olduğu aktarılıyor.

Süer’in avukatı İlker Savran, müvekkilinin komutanlarının da içinde yer aldığı ekibi yönettiği savının tümden tutarsız olduğunu savunarak “Onur Süer’in, yönettiği iddia edilen ekip içindeki 30 kişiyle hiçbir bağlantısı yok. Ne bir telefon görüşmesi ne bir mail ne de başka bir şey. Ama iddianamede anılan 30 kişiyi yönettiği savunuluyor” dedi.

Avukat Savran, müvekkili Üsteğmen Süer’in, kurulduğu iddia edilen örgütün bir numarası konumundaki Bilgin Özkaynak ile hiçbir telefon görüşmesi olmadığını belirtti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com