Albay'dan Kan Donduran Sözler

Albay'dan Kan Donduran Sözler
Heronların görüntülerine rağmen saldırılarda teröristlere müdahale edilmediği iddialarını güçlendiren önemli bir ses kaydı dün internet sitelerine düştü...

Heronların görüntülerine rağmen saldırılarda teröristlere müdahale edilmediği iddialarını güçlendiren önemli bir ses kaydı dün internet sitelerine düştü.

Kara Kuvvetleri İç Güvenlik Harekat Şube Müdürü Albay Ünal A. olduğu iddia edilen kişi, 6 şehit verdiğimiz Hantepe baskınıyla ilgili Heronlar konusunda ilginç ifadeler kullanıyor.

Her terörist grubuna müdahale edilmesinin söz konusu olmadığını öne süren Albay A., "İnsansız hava aracının görüntülerine müdahale edilmemiş. Kardeşim ne salatalık şey... 8-10 tane terörist... Yani her istihbarata, her görüntüye müdahale edilmez ki." diyor.

BU GÖRÜNTÜLER GÜNLERCE KONUŞULMUŞTU

Taraf gazetesi 20 Temmuz gecesi Hantepe Üs Bölgesi'ne düzenlenen kanlı baskının canlı görüntülerine ulaşmıştı. Habere göre, saldırıdan 20 dakika önce bölgeye giden Heron, PKK baskınını saniye saniye Karargâh'a iletti. Heron'un çektiği görüntülerde mevzilere yaklaşan PKK'lıların, askerlerin üzerine attığı bombalar büyük gürültüyle patlıyor.


Albay Ünal A. teröristlere müdahale edilmemesinin gerekçesini de şöyle anlatıyor: "Anlık müdahale. O bir istihbaratın olgunlaştırılmasıdır. O çarka girer o. İstihbarat çarkına girer. Her olaya tepki gösterilmez. Şimdi orada senin gördüm dediğin 8-10 tane terörist gördün, vay niye müdahale etmedin. Yooo. Müdahale edilecek diye bir şey yok. Edilmez zaten. Her olaya edilmez."

İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın taslak aşamasında görev aldığını ifade eden Albay A., planın Genelkurmay ile kuvvet komutanları arasında sürekli görüş alışverişi yapılarak hazırlandığını belirtiyor. Ardından şöyle devam ediyor:

"Ben de o plan üzerinde, ucundan kenarından çalıştım. Yani onun içerisindeki görüşlerden bir kısmı da benim görüşlerimdir yani. Fazla fazla şeyler vardır. Bilgi destek ile beraber çalışıyorduk. Taslağı ben de okudum o zaman. Bilgi destek şubesi bizim Kara Kuvvetleri'nde bizim dairedeydi. Beraber çalışıyorduk iç güvenlikle bilgi destek şubesi. Tabii o eylem planı ben oradayken de, geldi okudum ben onu."
Albay A., Genelkurmay karargahında hazırlanan planların suretlerinden sızdırıldığını da kaydediyor. Bunun önüne geçmek için ise kıyım yapılmasını istiyor:

"Eee şimdi subaylardan, denizcisi, havacısı hiç fark etmez. Kişi bazında çalışma yapacaksın. Genelkurmay'da. Bir hücre kuracaksın. Bu çok güzel çalışılır yani. Beş katta. Hücre kuracaksın. Kişiler üzerine çalışma yapacaksın. Aynısını Kara Kuvvetleri karargahında da yapacaksın. Taraf'a kim veriyor? Ee ona veren adam o yolun yolcusudur. Tek yapılacak iş. Kıyım. Kıyım yapacaksın. Kıyımda ... oynatan adamların hepsini kıyacaksın kardeşim."

İŞTE O SES KAYDI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com