Albayrak'ın yalanı ortaya çıktı

Albayrak'ın yalanı ortaya çıktı
Hakan Albayrak Reyhanlı ile ilgili akla mantığa sığmayan açıklamalar yapmıştı!

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 'Suriyelilerin linç edilerek öldürüldüğü iddiasına ise doğru değil' dedi.

Patlamaların ardından Reyhanlı'da Suriyeli mültecilere yönelik darp ve linç girişimleri olduğuna yönelik iddialara yönelik olarak Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi açıklamalarda bulunarak, "Saldırıdan sonra da araçlar tahrip edildi ama bir linç girişimi ya da bu nedenle ölen bir Suriyeli olmadı" dedi.

Radikal gazetesinden Fatih Yağmur'un haberine göre, Hastanedeki ölü sayısını 52 olarak verilen Şanverdi, “Devlet hastanesinde asılan liste 52 cenaze içinde yer alan kimliği teşhis edilemeyenlere ait. Ailelerin başvurusu vardı yedi kişinin kimliği tespit edilememişti. Dün gece geç saatlerde son altı kişinin cenazenin kimliği tespit edildi. Gün içinde ailelere haber verilecek ve defin işlemleri gerçekleştirilecek. Şu an için kimliği tespit edilemeyen bir cenazemiz var.

Adli Tıp’ta işlemler devam ediyor. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı 52 , bunun üzerinde rakam yok. Suriyelilerin linç edilerek öldürüldüğü iddiasına ise doğru değil. Hastane ile de görüştüm bu bilgiyi doğrulamıyorlar. Kabul ediyorum Suriyelilere karşı bir tepki ve öfke oluştu . Saldırıdan sonra da araçlar tahrip edildi ama bir linç girişimi ya da bu nedenle ölen bir Suriyeli olmadı“ dedi.

Hatay Valiliği'nden sert bir açıklama geldi

Hatay Valiliği internet sitesinde, 'Reyhanlı'da birçok kişinin kafasının taşla ezildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı' belirtildi. Adli tıp raporlarında, bu eylemin gerçekleştiğine dair hiçbir ifadenin yer almadığı kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"15 Mayıs 2013 Çarşamba günü bazı internet haber sitelerinde, Reyhanlı İlçemizde yaşanan olaylarla ilgili olarak gündeme getirilen iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

"KİMSENİN KAFASI TAŞLA EZİLMEDİ"

11 Mayıs 2013 Cumartesi günü ilimiz Reyhanlı İlçesi'nde meydana gelen patlamalar sonrasında hayatını kaybedenlerin tamamı, olay yerinden alınarak hastanelere nakledilmiştir. Olayın yaşandığı yerin dışındaki herhangi bir bölgeden ölü ya da yaralı herhangi bir kimse sağlık kuruluşlarına nakledilmemiştir. Adli tıp raporları ve hastanelerdeki tutanaklar da bunu doğrulamaktadır. Söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi, patlamanın haricinde kafası taşla ezilerek veya farklı bir şekilde hayatını kaybeden herhangi bir kişi olduğuna dair intikal eden bir resmi belge bulunmamaktadır. İddia konusu tüm yönleri ile araştırılmaktadır."(MUK)
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com