Alçı geri adım attı, Ilıcak coştu!

Alçı geri adım attı, Ilıcak coştu!
Nagehan Alçı'ya Atatürk'le ilgili sözleri nedeniyle dava açıldı, Alçı geri adım attı bu sefer Nazlı Ilıcak coştu!

Sansürsüzhaber CNN Türk ekranlarında yayınlanan "Dört Bir Taraf" adlı tartışma programının bu haftaki başlıca konusu gözaltına alınan Prof. Büşra Ersanlı ve Ragıp Zarakolu’ydu.

Hararetli tartışmaların yaşandığı programda en dikkat çekici olay ise yine Nagehan Alçı’nın ve Nazlı Ilıcak’ın Atatürk hakkındaki sözleri oldu.

Geçen haftaki programda gazeteci Nagehan Alçı, Cumhuriyet Dönemi'ndeki bazı uygulamaları son derece zalim bulunduğunu ifade etmiş ve bu sözleriyle olay yaratmıştı. Bu sözleri nedeniyle hakkında soruşturma dahi açıldı.

YANLIŞ ANLAŞILDIM

Geçen haftaki sözlerine gönderme yapan Nagehan Alçı, “Geçen haftaki sözlerim yanlış anlaşıldı. Ben saygısızlık yapmadım. Sadece bir tespitte bulundum. Okuduğum kitaplar aslında Atatürk’ü öven kitaplardı” dedi.

ATATÜRK TABULAŞTIRILIYOR

Türkiye’de Atatürk’ün yanlış anlaşıldığını dile getiren Nagehan Alçı, bunun sebebini ise Atatürk’ün tabulaştırılmasına bağladı.

Düşünen hiçbir kitlenin, kutsalının olamayacağını söyleyen Alçı, “Önemli olan sorgulayıcı olmamız, yaftalayıcı olmamamız. Bu sorgulamayı yaparken de kendimize de iğne batırmamız gerek. ” dedi.

Gazeteciler Altan Öymen, Nazlı Ilıcak, Enver Aysever ve Nagehan Alçı'nın katıldığı programda Nazlı Ilıcak da meslektaşı Nagehan Alçı’yı örnek aldı ve Mustafa Kemal hakkında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

ATATÜRK’E BORÇLU DEĞİLİM

Ilıcak, Altan Öymen’in “Burada oturmak da dahil birçok hakkınızı Mustafa Kemal’e borçlusunuz” sözleri üzerine, “Her şeyi Atatürk’e borçlu değiliz. Osmanlı zamanında da kadınların başı açık, tramvaylara erkeklerle birlikte oturuyorlardı. Osmanlı’da bir sosyal değişim varmış. Sanki Atatürk olmasa biz karanlık bir devrime mahkumduk. Bunu kabul etmiyorum. Büyük bir değişim Osmanlı zamanında ortaya çıkmış zaten her şey cumhuriyetle başlamadı. Ben burada oturuyorsam Atatürk’e borçlusun diyorsun, tamamen Atatürk’e borçlu değiliz.” dedi.

Haber: Şeyma Kelekçi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com