Alerji tedavisi başağrısını azalttı

Alerji tedavisi başağrısını azalttı
Dr. Mamıkoğlu, başdönmesi ve başağrısının kuvvetli alerji tedavisi sayesinde önemli derecede azaldığını gözlemledi.

Türkiye'de yetişmiş ve meslek yaşamını ABD'de sürdüren Türk hekimi Bülent Mamıkoğlu'nun başağrısı ve başdönmesi üzerine yaptığı araştırma, yeni tedavi yöntemlerinin yolunu açtı.

Illinois eyaletinin Peru kentinde yaşayan Kulak-burun-boğaz uzmanı Dr. Bülent Mamıkoğlu, Amerikan Combined Otolaryngologic Konferansı'nda sunulan ve kısa süre önce Laryngocope dergisinde yayımlanan araştırmasıyla ilgili bilgi verdi.

Dr .Mamıkoğlu, kendi hastalarında başdönmesi ve başağrısının kuvvetli alerji tedavisi sayesinde önemli derecede azaldığını gözlemlediğini belirtti.

30 hasta üzerinde yaptığı araştırmasına katılan hastaların hepsinin ev tozu alerjisi ve başağrısı şikayetleri bulunduğunu belirten Mamıkoğlu, alerji iğneleriyle yapılan tedavinin ardından beklenmedik şekilde tüm hastaların başdönmesi ve başağrılarında azalma gözlemlediğini, hastaların şikayetlerinde yüzde 50'ye varan azalma kaydedildiğini söyledi.

Dr Mamıkoğlu, yaptığı araştırmanın sonuçlarının tümüyle hastaların cevaplarına dayandığını kaydederek, başdönmesi ve başağrısının alerji tedavisi sayesinde önemli ölçüde azaldığının gözlemlendiği bu araştırmanın sonuçlarının yeni tedavi yöntemleri geliştirilmesini sağlayabileceğine işaret etti.

Bu şaşırtıcı sonuçların, başdönmesi ve başağrısı ile alerji bağlantısı hakkında başka araştırmalar yapılmasına da yol açacağını söyleyen Dr Mamıkoğlu, alerjinin neden başağrısı ve başdönmesine yol açtığının halen bilinmediğini, ancak alerji nedeniyle beyin damarlarının genişlemesinin buna yol açan önemli bir etken olduğunun düşünüldüğünü kaydetti.
 

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com