Alevi - Sünni çatışması başladı

Alevi - Sünni çatışması başladı
Suriye'deki ateş komşu Lübnan'a sıçradı. Esad rejimi yanlısı Alevilerle, muhalifleri destekleyen Sünniler Trablusşam'da çatıştı.
Kent 2 günde savaş meydanına dönerken, Başbakan Şam rejiminden talimat almakta suçlandı 15.05.2012 07:26 Suriye'de Beşşar Esad rejimini devirmek için 14 aydır süren isyan ve çatışmalar komşu Lübnan'a sıçrarken, iki günde 5 kişi öldü, 70 kişi yaralandı.
 
Önceki gün Lübnan'ın kuzeyinde ülkenin ikinci büyük kenti Trablusşam'da Suriye rejimi yanlısı Alevilerle (Nusayriler) muhalifleri destekleyen Sünniler arasında çıkan çatışmalar dün de aralıklarla sürdü.
 
Sabaha karşı Sünni Bab El Tebbani ve Nusayriler'in yaşadığı Cebel Muhsin bölgesinde çıkan çatışmalarda roket ve makineli tüfekler kullanıldı. Çatışmalar, Suriye'ye karşı eylemlere katılan ve tedavi için gittiği klinikte göz altına alınan Şadi El Mevlevi ve 4 kişinin, güvenlik güçleri tarafından tutuklanmasından sonra başladı.
 
Silahlı terörist grup üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklanan bu kişilerin kamu ve özel kuruluşlara 'silahlı eylem yapmaya teşebbüs' ettikleri belirtildi.
 
Daily Star gazetesi bu kişilerin El Kaide üyesi olmaktan tutuklandıklarını yazdı. Lübnan Başbakanı Necip Mikati, bazı kişilerin Lübnan ordusuyla İslami kesimleri karşı karşıya getirmeye çalıştığını belirtti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com