Alevilere tehdit mektubu!

Alevilere tehdit mektubu!
Adana'da alevi ailelere tehditlerle dolu Türkçe ve Arapça yazılı bildirilerin dağıtıldığı iddia edildi.

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Adana’da örgüt imzasıyla Alevi vatandaşlarının kapılarının altına bildiri atıldığını söyledi.
 
Özgümüş, Adana’da özellikle Alevi vatandaşların ev ve işyerlerine cihat çağrısı yapan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren Türkçe ve Arapça yazılı bildiriler dağıtıldığını iddia etti.
 
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bildirileri dağıtanların birkaç kişi olduğunu, amacın vatandaşlar arasında huzuru bozmak olduğunu söyledi.
 
Milletvekili Ümit Özgümüş, yaptığı yazılı açıklamada, 9 Nisan’da kim olduğu belli olmayan kişi veya kişilerin, adı daha önceden duyulmayan Şeyh Muaz-el Hatip Taburu isimli bir örgüt imzasıyla Alevi vatandaşlarının ev ve iş yerlerinin kapılarının altına bildiri attığını söyledi. Sükunet çağrısı yapan Ümit Özgümüş, “Cihat çağrısı yapan ve Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren bildirileri, ev ve işyerlerinin kapılarının altından atarak dağıtmışlardır. Sosyal medyada hızla yayılan bu bildirilerle ilgili, ne gibi önlem alınması ve nasıl bir tepki gösterilmesi yönünde çok sayıda telefon ve mesaj aldık” dedi.
 
Türkiye’nin geldiği hassas noktada, Alevi kesimini, özellikle Arap Alevi kesimini ve gençlerini kışkırtmaya yönelik bazı oyunların tezgahlandığını ileri süren Özgümüş, açıklamasında şöyle dedi:
 
“Bu bildiriyi kimin dağıttığı, gerçekten böyle bir örgüt olup olmadığı, provokatif profesyonel işi mi veya fanatik bir grup işi mi olduğu belli değil. Konu güvenlik güçlerimizin takibindedir. Bu aşamada tepki göstermek veya birlik olunduğu yönünde bir güç gösterisi, tam olarak bu provokasyonu tezgahlayan alçakların amacına hizmet edecektir. Tüm Alevi kesimini ve özellikle gençlerimizi sakin olmaya ve araştırmanın sonucunu beklemeye davet ediyorum.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com