Alevler Her Yeri Sardı!

Alevler Her Yeri Sardı!
Kocaeli'nin Gebze İlçesi İstasyon Mahallesi'nde D-100 Karayolu kenarında kurulu Tever Sunta Fabrikası'nda yangın çıktı..

Fabrika bahçesinde bulunan 500 tondan oluşan sunda istifi tamamen yandı, yangın 500 tonluk diğer istife de sıçradı.

Yangın saat 16.00 sıralarında başladı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangında, imalatında bazı kimyasallar da kullanıldığı için suntalar bir anda alevler içinde kaldı.

500 tondan oluştuğu belirlenen birinci istifteki suntaların tamamı, itfaiye ekiplerinin yerden yaptığı müdahaleye rağmen söndürelemedi.

Alevler yine 500 tondan oluşan ikinci sunta istifine de sıçradı. Alevler söndürülemediği için bu kez havadan helikopterle su dökülerek yangına müdahale edildi.

BİNALAR BOŞALTILDI

Yapılan tüm müdahalelere rağmen yangının büyümeye devam etmesi üzerine çevredeki bazı binalar boşaltıldı. Bu arada, bazı vatandaşların çatıya çıkarak evlerinin duvarlarına hortumla su sıktıkları görüldü.

Yangına müdahale eden 2 yangın söndürme helikopteri ve bir yangın söndürme uçağı havanın kararmasının ardından bölgeden ayrıldı.

Olay yerine gelen Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, söndürme çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gebze Kaymakamı Karabulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Yangına bütün imkanlarımızla müdahale etmekteyiz. Yangının daha fazla büyümesini ve çevreye yayılmasını önlemek için canla başla çalışıyoruz” dedi.

1974 yılında kurulan ve halen yaklaşık 170 kişinin çalıştığı kereste fabrikasında üretilen ürünlerin iç piyasanın yanısıra Balkan ülkelerine de ihraç edildiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com