Alex Emniyette 1 Yıllık İmzayı Attı

Alex Emniyette 1 Yıllık İmzayı Attı
Türk vatandaşlığına geçmesinde pürüz çıkan Brezilyalı futbolcu, eşi, kendisi ve çocukları için 1 yıllık oturma izni aldı.

F.Bahçe kaptanı Alex'in Türk vatandaşlığına geçme sürecinde pürüzler çıktı. Alex de çareyi ikamet tezkeresini 1 yıl uzatmakta buldu.

Sambacı geçen hafta Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gidip, oturma izni için başvuruda bulundu. Önceki gün de eşi ve üç çocuğuyla tekrar gidip işlemleri tamamladı.

Kaptan, polis şeflerine kendi ülkesindeki prosedürler nedeniyle Türk vatandaşlığına geçemediğini anlattı. Brezilya yasalarından kaynaklanan sorunu aşmak için Brezilya Konsolosluğu ile en kısa zamanda temasa geçeceğini söyleyen Alex, 'Brezilya vatandaşı olan birinin aynı dili konuşan Portekiz gibi ülkelerin vatandaşlığına geçişine kolayca izin veriliyor. Ancak farklı bir ülkenin vatandaşlığına geçmek için bürokratik engeller çıkıyor' diye dert yandı.

BEŞİKTAŞ İYİ TAKIM KURDU
Emniyetteki işlemleri bir saat süren Alex, bu sırada Beşiktaşlı olan Yabancılar Şube Müdürü Ali Çelen'le sohbet etti. Sambacı, sohbet sırasında Çelen'e 'Beşiktaş iyi bir takım kurdu. Seneye başarılı sonuçlar alır' dedi. Alex, Sivasspor maçını alarak şampiyon olmak istediklerini de bir kez daha vurguladı.

Polisler nöbeti bıraktı imza sırasına girdi
Alex ikamet tezkerelerini aldıktan sonra emniyetin bahçesine indi. Vatandaşlar 'I love you' tezahüratları eşliğinde Alex'le fotoğraf çektirdi. Polisler bir süre uzaktan bu tabloyu izledikten sonra daha fazla dayanamayıp Alex'le fotoğraf çektirebilmek için sıraya girdi.

Beşiktaşlı müdürün oğlu Fener'de oynuyor
Müdür Ali Çelen, Alex'e F.Bahçe U17 takımında forma giyen oğlu Erkan Çelen'den bahsetti. Kaptan, 'Ali Çelen'e sevgilerle' yazdığı imzalı formayı emniyet müdürüne verdi.

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com