Alex, Fenerbahçe'yi böyle eleştirdi

Alex, Fenerbahçe'yi böyle eleştirdi
Alex De Souza basın mensuplarının sorularını yanıtladı...
Basın toplantısından önce, bu sene kendileriyle çalışmama kararı verilen masörler, doktorlar olmak üzere bazı kişilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Alex De Souza daha sonra kampı "Şu ana kadar da olağan bir kamp dönemi geçiriyoruz. Gelen ve giden oyuncular var. Gelen oyunculara başarılar diliyorum. Hocamıza da başarılar diliyorum. İyi bir kadro kurulacak ve bu takımla hedefe gidilecektir. Sorunsuz ve sıkıntısız bir sezon umarım bizi bekler" sözleriyle değerlendirdi.
Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerini değerlendiren Alex, "Onların hedefi de bizim hedefimiz de gruplara kalmak. Geçen sezon Vaslui'yi yakından takip ediyordum, çünkü iki arkadaşım orada oynuyordu. Yeni bir takım, ama bizim de hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak" dedi. 
 
İlk olarak Vaslui'yi düşündüklerini söyleyen Alex, "Hedefe adım adım gitme taraftarıyım. Kalitemiz elbette var. Ama sözlerle turlar geçilmiyor. Amacımız saha içerisinde de bunu kanıtlamak. Şu anda önümüzde 180 dakika var. Avantajlı skorla turu geçmek istiyoruz" diye konuştu.
 
Rakipten çok Fenerbahçe'nin durumunun önemli olduğunu dile getiren Alex, "Daima kendi takımıma bakmaya önem veririm. Biz ne yapacağımızı düşünüyoruz. Rakip takım hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Ancak daima, önce kendi gücümüzün farkında olmalıyız. Fenerbahçe ne yapar, gücü ne kadar, öncelikle bunun farkına varmalıyız" dedi.
 
KUYT YORUMU
Kuyt'ın gelişini ve kendilerini nasıl etkileyeceğini de değerlendiren Fenerbahçe kaptanı şöyle devam etti, "Onun hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok. Senelerce Hollanda milli takımının formasını giydi. Kariyerinde yüksek seviyelerde oynadı. Bizim takımda şu ana kadar ki performansı hakkında yorum yapmak gerçekçi olmaz ve ona haksızlık olur. Avrupa Şampiyonası oynadı, şimdi burada. Ama şu aşamada onun hakkında yorum yapmak haksızlık olur. Umuyorum ki Fenerbahçe'ye uyumlu olur. İstanbul'a alışır ve her zamanki başarılara burada da ulaşır."
 
YAŞ KONUSU
Aykut Kocaman'ın geçtiğimiz günlerde yaşıyla ilgili yorumunun da hatırlatılması üzerine Alex, "Kendisini gayet iyi hissettiğini söyleyen Alex, "Futbolcu 35 yaşına geldiğinde gücünü ve hızını da kaybeder diye espri yapılır. Ama ben 18 yaşında gibiyim. Zaten ben hızlı değildim. Kendimden çok şey kaybettiğimi düşünmüyorum. Ama kendime kattığım tecrübelerle sahada daha iyiyim. Kendisine bakan ve sakatlıkları minumum olan bir kişiyim. Yaş konusu hiç bir zaman kafama takılmıyor. Her geçen gün kendimi daha tecrübeli ve  daha rahat hissediyorum. 35 yaşındayim kendimden bir şey kaybetmedim, üzerine çok şey kattım" ifadelerini kullandı.
 
"FENERBAHÇE'DE FELSEFE DEĞİŞMELİ"
Takımdaki genç oyunculara da değinen Alex, "Fenerbahçe'de genç oyuncunun kendini göstermesine izin vermeyen bir felsefe var. Fenerbahçe'ye genç olarak gelip oynayan bir Semih'i gördüm. Gökay vardı. Şampiyon olduğumuz sezon çok başarılı bir sezon geçirmişti. Fakat düzen oynamasına izin vermedi. Bunu tartışacak mevki değilim. Ama fikrimi söylüyorum. Genç isimler başarılı. Onlar oynarsa başarılı olacaklar. Düzen değişmeli. Takımda 9'uncu sezonum ancak, Fenerbahçe'de oynayacak duruma gelen genç oyuncu görmedim. Salih ile Recep'ten de şüphe duyulmamalı. Onların başarılı olacaklarına eminim. Genç oyunculara fırsat verilmezse kendilerini gösteremezler. Umarım fırsat bulup kalitelerini gösterirler" şeklinde konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com