Alex resmi mesaj yayınladı!

Alex resmi mesaj yayınladı!
Fenerbahçe'nin yıldızı, kendi internet sitesinden bir açıklama yaptı...

Alex de Souza'nın www.tr.alex10.com.br sitesinden yapmış olduğu 'Unutulmaz bir sezon' başlıklı açıklaması şöyle:

2010-2011 sezonunun şampiyonu olduk. En son şampiyonluğu 2006-2007 sezonunda yaşamıştık.

2007-2008 sezonunda ise UEFA Şampiyonlar liginde iyi bir performans göstermiş olmamıza rağmen şampiyonluğu kaptırmıştık. 2008-2009 ise buradaki 7 yılın içinde ki en kötü sezon oldu. 2009-2010 sezonunda ise şampiyonluğu en son haftada kendi stadımızda kaybetmiştik.

Bütün bunlardan dolayı bu yılki şampiyonluk baskısı her zamankinden daha büyüktü. Sezona beklentilerin çok altında başladık ve düzensiz bir periyot içine girmiştik. Kişisel olarak iyi maçlar çıkarttığımı düşünüyordum ancak buna rağmen kulüp içinde tartışılan isimlerden biri olmuştum. Birçoklarından -bence haksız olarak yapılan- eleştiriler duyuyordum.

Aslında o eleştirilerin yapıldığı dönemde uzun bir süre canım sıkılmıştı. Ancak futbol da hayat gibi, bazen övgüler alırsın ve bazen de haksızca eleştirilere maruz kalırsın. Bundan dolayı kendi kendimi futbol oynamaya ve ne türlü eleştiriler gelirse gelsin kulak kapamaya ikna ettim.

Tam o sırada sezona verilen ara benim için çok iyi oldu. Ailemle ve arkadaşlarımla konuştum, ve sonunda bütün yaşanan olumsuzlukları unutmaya ve bana yapılan eleştirileri dikkate almamaya karar verdim.

Sonrasında da ikinci yarı başladı ve çok iyi bir performans gösterdik. Sadece evimizde oynadığımız Bursaspor maçında berabere kaldık ve bunun dışında ki bütün maçları kazanarak şampiyonluk kupasını kaldırmayı hakettik. Bazı maçlar ise unutulmaz heyecanlara sahne oldu. Deplasmanda ki Beşiktaş ve Galatasaray maçları ile evimizde oynadığımız Kayserispor ile Trabzonspor maçları da çok özeldi. Yine mesela İzmir'de ki 30 dakika içinde 4 gol atarak çevirdiğimiz karşılaşma da unutulmazlar arasına girdi.

Bu galibiyetlerde en önemli etkenler takımın birbirine bağlılığı, arkadaşlarımın takımları için gösterdikleri adanmışlıkları ve futbola olan konsantrasyonları oldu.

Kendi açımdan ise bu sezon inanılmaz süper geçti. Şampiyonluğun yanında hem gol kralı hem de asist kralı oldum. Sezon başlangıçında eleştirilerin odağında ki bir isim olarak sanırım bundan böyle tüm söylentilerin de dibini kazımış oldum.

Parabéns a toda a nação Fenerbahçe!
Bütün Fenerbahçelileri tebrik ediyorum!
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com