Alex Sezon Sonu Yolcu!

Alex Sezon Sonu Yolcu!
Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Alex'ten kötü haber!

F.BAHÇE’DE sezon sonunda mukavelesi bitecek olan Alex’in, G.Saray derbisinden önce Aykut Kocaman’la özel bir görüşme yaparak kararını bildirdiği ortaya çıktı:

“HOCAM, ben sezon sonunda F.Bahçe’den ayrılıyorum..” Kocaman’ın ona verdiği yanıta geçmeden önce, Kadıköy’deki Alex sorunsalını ana hatlarıyla değerlendirmek gerekiyor..

1) KOCAMAN: ARTIK YAŞLANDI

Kocaman’ın ilk işi başkan Aziz Yıldırım’a Alex’le ilgili fikirlerini açmak oldu.. Tecrübeli futbol adamı, “Alex F.Bahçe’nin sembol isimlerinden biri.. Ama artık yaşlandı.. Takımın temposunu düşürüyor.. Bu sezon sonunda mukavelesi zaten bitiyor.. Ona yapılacak en büyük iyilik, son senesinde iyiyken oynatmak, formsuzken yedek bırakmaktır” dedi.. Yıldırım da karşı çıkmadı..

2) KULÜBEYE ALIŞAMADI

Sezonun ilk haftalarında Kocaman’ın en büyük problemi Alex oldu.. Kondisyonu herhangi bir kaleciden bile daha düşük çıkan, ağır tempolu idmanlardan şikayetçi olan Alex, ilk 6 haftada neredeyse 11 yüzü göremedi.. Bunun üzerine Kocaman’ın üzerinde bir Alex baskısı oluştu.. Sonuçta Alex ilk 9 haftayı 4 gol, 4 asistle geçirdi..

3) 3 TEKLİF BİRDEN ALDI

14 Eylül 1977 doğumlu Alex, aslında bu sezon sonunda F.Bahçe’den ayrılıp kariyerini Brezilya’da tamamlamak istiyordu.. Nitekim Coritiba, Cruzeiro ve Palmeiras‘tan transfer teklifi aldı.. Ancak, tekliflerin hiçbiri F.Bahçe’den aldığı yıllık 3.5 milyon Euro‘nun yanına bile yaklaşamıyordu.. Bu nedenle Alex, “aynı şartlarla” F.Bahçe’de kalma seçeneğini değerlendirmeye karar verdi.. Önce Yıldırım’a mukavelesinin uzatılıp uzatılmayacağını sordu.. Ancak yanıt alamadı..

4) KOCAMAN’IN TAVRI NET

Yönetimin sessizliğinin “Bütün kararları Aykut verir” mesajı olduğunu düşünen Alex, G.Saray derbisinden önce teknik direktörünün de kapısını çaldı.. Ve Kocaman’ın onu isteyip istemediğini anlamak üzere “Hocam, sezon sonunda mukavelem bitiyor.. Ben ayrılacağımı şimdiden size bildirmek istiyorum” dedi.. Aykut Kocaman’ın tavrı ise net oldu: “Mukavelen devam ediyor.. Lig ve kupada yarışıyoruz.. Bu konuyu şu anda konuşmanın hiç gereği yok.. Sezon bitsin, o zaman gel konuşalım..” Yani Kocaman da Alex’e ne “evet” dedi, ne de “hayır..”

5) KADERİ KENDİ ELLERİNDE

Aslında F.Bahçe’nin Alex konusundaki tavrı hiç değişmedi.. Hem Alex’e artık yılda 3.5 milyon Euro ödemek istemiyorlar.. Hem de takımdaki Brezilyalı grubu dağıtmak istiyorlar.. Nitekim önce Carlos, sonra Deivid gönderildi, Bilica ve Cristian’ın formaları artık garanti değil, Santos da yedek.. Kocaman’ın tavsiyesiyle takımdaki Brezilyalı ağırlığı azaldı, genç ve mücadeleci isimler alındı.. Bu noktada Alex’in kaderini belirleyecek tek kişi var, o da Alex.. Bu sezon F.Bahçe’yi şampiyon yaparsa kalma ihtimali doğacak.. Ama son 5 yılda 1 şampiyonluk kazanan F.Bahçe, Alex’e rağmen 2 kupada da başarısız olursa fatura da Alex’e çıkacak..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com