Alex tüm merak edilenleri anlattı!.

Alex tüm merak edilenleri anlattı!.
F.Bahçe’den olaylı bir şekilde ayrılan eski kaptan Alex de Souza vedasının ardından bugün ilk kez basının karşısına çıktı.
İşte Alex'in basın toplantısında yaptığı açıklamalar:

Pazartesi günü sözleşmemi feshettikten sonra, evde sokakta çocuğumun okulunda, taraftarın gösterdiği ilgi için onlara çok teşekkür ediyorum.

FB TV bakın ne yaptı? (TIKLAYIN)

Alex ile yollar ayrıldı! (TIKLAYIN)

Samet Güzel istifa etti! (TIKLAYIN)

'HİÇ BU KADAR AĞLAMAMIŞTIM'

35 yaşına bastım geçen ay, çocukken bile son hafta ağladığım kadar ağlamamışımdır.

Bu sürecin benim tarafımdan nasıl geliştiğini anlatacağım.

Geçen hafta havaalanından bugün geçirdiğims ürece kadar çok zor günler yaşadım. 


 
Çok önemli maçların geçmesini bekledim. Çok şükür ki FB'nin lehine sonuçlandı. O nedenle bugünü seçtim.

Bazı yorumlar okuduğum için bunu söylemek ihtiyacı hissettim. Önemli olan takımdı ve takımın bu günleri atlatmasını bekledim.

Başkanla konuştum ve sorunları öyle ya da böyle çözdük.

SÖZLEŞME NEDEN FESHEDİLDİ

Fenerbahçe'de başarılı bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum. Ama şimdi benim gözümden sözleşmeyi feshetme sürecine kadar nasıl geldim onu anlatacağım.

Bu konu hakkında çok düşündüm ve sanırım bunun pek çok ayağı vardı. Ben Başkan ve basın. Başınıza eğer bir şeyler geliyorsa sizin de mutlak dahliniz vardır. Kendi hatalarım olduğunu da biliyorum ve konuşmaya ondan başlayacağım.


'BENİM DE HATALARIM OLDU'

En büyük hatam kulübü bazı zamanlarda yaralayacak davranışlarda bulunmuş olmamdır.

Bazı insanlara mesajlar SMS'ler gönderdim. Göndermesem daha iyiydi. Mesajın içeriğinde bir hata yoktu. Ama gönderiğim kişilere göndermeseydim daha iyi olurdu.


Twitter'ı yanlış şekilde kullandım.

Özellikle para için oynuyor, parayı birinci planda tutuyor gibi şeylere maruz kaldım.


Eğer para düşkünü olsaydım, kulüp tarafından bana yapılan ayrı çalış teklifini kabul eder ve paramı tıkır tıkır alırdım.

Aykut Kocaman'ı yönetici ve sportif direktör olarak iki şekilde düşünüyorum. 

Sizler FB'yi çok yakından takip ediyorsunuz. Hatırlarsınız Trabzon maçını kazandık ve 7 Temmuzda dönmek üzere tatile çıktık. Ülkeme gittim ve dönüş tarihinin değiştiği bilgisi bana ulaştı.

Ben tüm programımım 7'sine göre düzenlediğim için gelemeyeceğimi söyledim.

Yılın 11 ayını Türkiye'de geçiriyorum. Bana verilen 1 ay var. Katılamayacağım şeyleri kendisine ilettim. Bu şekilde kendisi ile ilk görüşmemiz oldu.


PROBLEMLER NE ZAMAN BAŞLADI?

Aykut Kocaman teknik direktör olduğunda problemlerimiz başladı.

Ondan sonra kendisiyle pek çok görüşmelerimiz oldu. Kararların hepsini kabul ettim. Hiç birisine katılmadığımı kendisine söyledim. Çünkü fikirlerimiz çok farklıydı.

Benim görüşüme göre futbol takımı sürekli gelişmesi gereken bir takımdır. Aykut Kocaman bana "Burası Türkiye antrenmanlar gelişmek için değildir" gibi bir yanıt verdi.

Böylesine coşkulu bir taraftarı olan kulübün teknik direktörünün atılan goller karşısında tepkisiz olması bi türlü benim kafama girmedi.

Özellikle Gökhan Gönül'ün gollerinden sonra coşkuya ortak olması bana birşeylerin değişebileceğini gösterdi.

Hocanın sözleşmesini uzattılar, demek ki yaptığı işe güveniyorlar, yoksa uzatmazlardı.

Sözleşmesini uzattıktan sonra artık kulübün futbola bakış açısından değişiklikler yapacağını söylemişti. Ama benim gördüğüm kadarıyla hiç bir değişiklik yapılmamıştı. Türkyie'de FB'de futbol oynadığım süre içerisinde en çok üzüldüğüm geçen seneki GS maçıydı. Kazanmak, kaybetmek, bunlar oyunun bir patçası. Oynamak veya yedekte kalmak oyunun bişr parçası. Maçtan önce sol ayağımdaki bir sorun yüzünde Trabzon maçında oynayamamıştım. Takım çok iyi oynadı.


KADRODAN ÇIKARILMA SİNYALLERİ

Aykut Hocanın odasına gittim ve takım çok iyi oynadı tebrik ediyorum dedi. Kendi ayağımdan bahsettim, GS maçında büyük ölçüde oynayamayacağımı söyledim. Hoca bana daha çok erken ben tatile kadar seni bekleyeceğim, sana güveniyorum dedi.

Maçtan iki gün önce doktor Ertuğrul ayağımı gördü. Antrenmandan sonra hocanın odasına gittim, antrenman çok iyi geçti ve ağrı hissetmemiştim, bunları paylaştım. Maç günü öğle yemeğinden benimle konuştu, maç için bir stratejisi olduğunu, beni yedekte bırakacağını söyledi.

Ben de dedim ki "umarım 70. dakkaya kalmadan şampiyon oluruz, bana da gerek kalmadan".

Sonra bir finalden başka bir finale gittik. Başkanımız hapisteydi. 30 yıldır kupayı almıyorduk. 

EN MUTLU MAÇIM

Bu maçı herkes hatırlıyordur. 30 yıllık bir tabuyu yıkmış olduk. En mutlu olduğum maçlardan biridir.

Maçtan sonra hoca bizi tebrik etmedi. Hoca takımla birlikte dönmedi. 

Özellikle tanıştığımız gün benim 3-5 günlük gecikmemden sorun yaşadıktan sonra bu davranış bana garip geldi.


AYKUT HOCA BENİMLE HİÇ KONUŞMADI

Tatildeydim zor bir sezonun ardından. Aykut hocanın basınla yaptığı bir görüşmenin detayları geldi.

Tatilden dönünce benimle konuşacağını, kendisinin bir takım planlarını benimle paylaşacağını söylemiş sizlere, ama benimle konuşma gerçekleşmedi.


Dana sonra Avusturya'da 2 hafta kaldık.  Son günde bir basın toplantısı yapacaktım. Geç kalmıştım toplantıya. Gecikmemin nedeni şuydu. Aykut hoca benimle konuşmak için çağırdı. Aykut hoca dönünce İstanbul'da benimle konuşacağını söyledi.

ARKADAŞLARIM BÖYLE DALGA GEÇTİ...

Arkadaşlarım bir golümün ardından dedi ki bana "yedek kulübesine bakılırsa, golü kendi kalene attığını zannettik".

Basına benimle konuşacağını söylediği şeyleri bir türlü benimle konuşmamıştı. Buna canım sıkılıyordu artık.

Birbirimize bir sürü şey söyledik. Sonuç olarak ne olacak  dedik. Ben oyuncuyum sen ne dersen onu yapacağım dedim.
 
Daha sonra antrenmanlar ben oynamayacakmışım gibi yapıldığı için bazı şeyler soruyordum.

Şunun altını bir kez daha çizmek istiyorum. İlk 11'e 18'e girmek benim için problem değil. Hocanın "Alex'in kafası karışık" lafı benim canımı sıktı. Benimle konuşmdan nerden bilebilir.
 
Daha sonra bana kadro dışı kaldığım söylendi.

'3. LİGE BİLE DÜŞSEK OYNARIM'

3 Temmuz sürecinde Ali Yıldırım'a 3. ligde bile oynasak kalırım dedim.

Bana GS maçında oynamaya hazır olup olmadığımı sordular, ben de doğruları söyledim. 
 
Taraftarla ve halkla iyi ilişkileri var çok seviliyor denildi bana. Hoca, En ufak bir hatasını bekleyeceğim dedi. Ben bu söyledikleri için üzülmedim. Her gün yüz yüze bakıyor olmamıza rağmen bunu benim yüzüme söylemeyip arkamdan söylemesi oldu.
 
Sizin çok olumsuz olarak nitelendirdiğiniz bir şey oldu. Ben protesto edildiğim zaman Başkan çıkıp alkışları beni bu benim için çok önemliydi. 

Başkan bir gün odaya girdi, bu işin çok uzadığını söyledi. Başkan beni artık takımda görmek istemediğini söyledi. Diğer oyuncuları kaybetmemek için benim takımda olmamam gerektiğini söyledi. Başımın çaresine bakmam gerektiğini söyledi. Samandıra'ya gittim eşyalarımı topladım.


'BAŞKAN TARAFINDAN KOVULDUM'

Aykut Kocaman aradı. Sabırlı ve sakin olmamı söyledi. Ben de sakin olamayacağımı ve Başkan tarafından kovulduğumu söyledi. Bir haber geldi.. Başkan antrenmanı bırakıp stata gitmemi istiyormuş. 

Aynı gün içerisinde kovulup vazgeçilmesi olayı benim için zor bir dönemdi. 
 
Ailemden de fedakarlık yaptım. Aileme ayırmadığım  zamanı kulübe harcadım. 
 
Başkan için zor bir dönemdi geçen sene. Antep maçından sonra başkan benim hakkımda düşündüklerini söyledi. Bazılarına katıldım, bazılarına katılmadım. Twitter hakkında söylediklerine katıldım. Dergiye verdiğim röportajda da kendisine katıldım.

'HOCA İLE KONUŞAMIYORUZ'

Kulübün Avrupa hedeflerinin küçüldüğünü ve daha içe döndüğünü söyledim.

Sonra bana kulüp içi siyaset ile ilgili bir şeyler söyledi. Ben hiç bir zaman dengelerin bir parçası olmadım. Ben ona futbol hakkında konuşmak istediğimi söyledim. Kendisi bana Aykut Hoca ile konuşmam gerektiğini söyledi. Ben de artık hiç bir şey konuşamıyoruz dedim.

Kendisi  ise 8 yıllık Türkiye hayatımda en çok üzüldüğüm şeyi söyledi. Antep maçında kadroda yoktum. Sadece kadın ve çocuklar gidebiliyordu  maça.

Kızlarımı da çağırdım ama onlar o gün maça gitmek istemediler. Ben de en küçük olanı aldım.ÇOCUĞU


'ÇOCUĞUMLA TOP OYNADIM DİYE SUÇLANDIM'

Çocuğumla antrenmana gelip top oynadığımda başkan tarafından suçlandım.

Başkan saha içinde çocuğumla oynarken ilgi odağı olmak istediğimi söyledi. Oğlum maçlara gelip sahaya çıktığında eskiden, buna çok şeker bir şey olarak bakıyordunuz ne değişti?

Başkan bana 7 Eylül'de hoca ile bir toplantı yapıp karar vereceğini söyledi. O gün ben ilk kez kendisine ayrılmak istediğimi söylemiştim. Fenerbahçe için artık bir engel olduğumu düşünmeye başlamıştım. Takımdan ayrılarak onların yolunu açmak istedim.


'O GÖRÜŞME BİR TÜRLÜ OLMADI'

Hoca, Başkan ve ben Ayın 7'si itibariyle sorunlarımızı çözmek üzere konuştuk.

Twitter konusunda kendisine hak verdikten sonra moralini iyi gördüm. Ailelerimizle yemeğe çıkıp sorunlarımızı çözelim dedi. Ben de konu futbolla ilgili, ailelerimizle ilgil değil dedim. 7'sinde olacak görüşme hala olmadı. Her gün Samet aracılığı ile, görüşmemiz gerektiğini hatırlattım.

Ardından Kasımpaşa maçını kaybettik. Maçta sonra görevliye arkadaşlarım nerede diye sordum. Kale arkasında arkadaşlarım vardı. Ben de maçın devamını ordan izledim. Sonra şaşırtıcı bir şekilde insanların buna tepki gösterdiğini gördüm. Çok zor ve kötü bir maç oldu bizim açımızdan. Syunma odasına hoca geldi. Herkese tek tek teşekkür etti. Futbolda daha iönce hiç duymadığım bir cümle dsöylei:

İyi ya da kötü yaptığımız her şey için bize teşekkür etti. Sırtını döndü çıktı. Ali Yıldırım girdi, takım hakkında birçok şey söyledi, sonra soyunma odasından çıktı. Başkan geldiğinde oyuncular arasında sorun olup olmadığını sordu. Gitmek isteyen varsa söylesin dedi ve soyunma odasından çıktı.

8 yıldır burdayım ve oyuncular arasında hiç bir problem olmadığını, ama benim hocayla büyük bir problemim olduğunu söyledim.

Ben de başkanla görüşüp ayrılacağımı söyledim, odadaki herkes de bunu duydu.


AYKUT HOCA NE SÖYLEDİ?

Aykut Hoca beni takımla birlikte görmek istemediğini, soyunma odasında çok büyük bir yer tuttuğumu söyledi. Ben de dedim ki bu karar senin kararın mı yoksa kulübün kararı mı dedim. 

Aykut Hoca bana sadece bir kere benim hocam olarak kendisini hissettiğini söyledi, Bu da Yunanistan takımı ile yaptığımız maçtı. Ben de her zaman bir hocaya ihtiyaç duydum ama asla olmadı dedim. 
 
15 DAKİKA GECİKME
 
İstanbul gibi bir yerde 15 dakkalık gecikmeyi size bırakıyorum. Ben de günlerdir kendisiyle görüşmeyi bekliyorum.
 
Odasına girerken Twit attığım doğru değil.
 
İki kızım okuldaydı, takımdan kadro dışı bırakıldığım haberi muhtemelen benden önce başkaları tarafından onlara iletilecekti.
 
Başkanın sekreterinin önünde Samet'le beklerken, eşime toplantıya giriyoruz diye mesaj attım. Telefonu kapatıp masaya koydum.
 
benim konuşacak bir şeyim olmadığını söyledim. Aykut Hoca beni kadro dışı bıraktı, durumum ne olacak dedim. Bana karar senin dedi.
 
Avukat bana basın toıplantısı düzenlemek isteyip istemediğimi sordu.
 
Ben de kendisine çok erken dedim. 
 
Sabah evden kaptan olarak ayrıldık eve işsiz dönüyorum dedim. Daha sonra yapacağım dedim. 
 
ALEX - MEDYA İLİŞKİSİ
 
Herkes için söylemek istemiyorum ama Türkiye'de bir haber yapıldıktan sonra imza atılmıyor. Çocuğumuzun bakıcısı uzun yıllardır bir Türkle beraber. İki-iç hafta önce evlendi. Maalesef düğün görüntüleri, muhtemel gidişimi kutluyorum şeklinde lanse edildi. Ben eğleniyorum denildi. Eminim siz de sevdiğiniz insanın düğününe gidince onların mutluluğuna ortak oluyorsunuz.

OKUL PARASI İDDİALARI

Okul parasını çok önceden yarım dönemlik olarak verdiğim, gideceğimi biliyor olmam iddiaları yalandır. Durumun netleşince okul parasını gidip aldım.

Bazı gazeteler benim Ferit Şahenk ile birlikte hareket ettiğimi söylediler. Kendisiyle bazı Avrupa maçlarında karşılaştık. Bunlarda da yanımda Samet ve Aykut Hoca vardı. Konuştuğum tek şey almak istediğim otodan indirim almaktı. 


ALEX BASINA KIZGIN

Siz basının da olan şeyler de bir sorumluluğu var. Çıkan haberlerin altında maalesef imsalarıu olmuyor. FB taraftarına bir şeyi çok net olarak söylemek istiyorum. Temmuz 2004-1 Ekim 2012 arasında büyük bir adanmışlıkla görevimi yapmaya çalıştım. Yaptığım tek işbirliği saha içinde olan iş birliğiydi.
 
Nobre, Semih, Niang gibi insanlarla iş birliği yaptım.

Beni siyasete çekmek sitediler ama ben hala futbol oynamak istiyordum.

Twitter'da yazdığım gibi FB bir oyuncu kaybetti. Ama bir taraftar kazandı. Mükemmel bir sekiz senem geçti.


Teşekkürüm sadece FB taraftarına değil, bu hafta içinde gördüm... 
GS, BJK, Bursa, Elazığ, Gaziantep, Sivas, Kasımpaşa taraftarları... Herkes bana son derece destek oldu ve ilgi gösterdi. En içten teşekkürlerimi onlara gönderiyorum.
(NSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com