Alex'e Brezilya basınından şok!..

Alex'e Brezilya basınından şok!..
Brezilya basını, Türkiye'yi ayağa kaldıran Alex De Souza olayının ardından şok bir iddia ortaya attı...
Brezilya basını Alex’in Fenerbahçe’deki maddi imkanlara ülkesinde asla sahip olamayacağının altını çizdi, “En fazla 500 bin dolar alır. Daha fazla kazanmak istiyorsa başka pazarlara yönelmeli” yorumunu getirdi.
 
Brezilya, Alex de Souza’n Fenerbahçe’den sorunlu ayrılışına tepki vermeye devam ediyor. Gazetelerin dünkü yorumlarında yıldız oyuncunun moralini bozacak açıklamalar dikkat çekti.
 
Ülkenin önde gelen spor yazarları Alex’in Brezilya’ya geri dönüşü için ilginç ifadeler kullandılar. Globo Gazetesi spor departmanı, “Alex’in artık ayrılma zamanın gelmişti” başlıklı bir yazı kaleme alarak Brezilyalı yıldızın ülkesine geri dönüş zamanlamasını iyi yapamadığını belirtti.
Alex’in hocası Aykut Kocaman ile yaşadığı sorunlara referans veren gazete, bu tartışmanın bir yıldan beri devam ettiğini ve tarafların el sıkışmada geç davrandığını savundu.
 
Milliyet İnternet'in haberine göre; Placer Gazetesi’nden Breiller Pires ise “Alex’i Brezilya’da üç zorluk bekliyor” başlıklı makalesinde tecrübeli oyuncuya ülkesindeki hiçbir kulübün Fenerbahçe’deki maddi imkanları sağlayamayacağını iddia etti. Pires, Alex’in adının sık sık geçtiği Cruziero’da yıldız futbolculara verilen tavan fiyatın 500 bin dolar olduğunu hatırlatarak, Fenerbahçe eski kaptanına da bu paranın önerileceğini vurguladı.
 
Yazıda, Cruziero, Palmeiras ve Coritiba’nın yaşadığı ekonomik krizlerden dolayı küçülmeye gittiğine işaret edildi, bu kulüplerin Alex konusunda tribünlere oynadığı kaydedildi. Gazete Alex’in Brezilya’da oynamak istiyorsa maddi fedakârlıktan kaçınmaması gerektiğini, fazla para kazanmak istiyorsa da başka pazarlara yönelmekten başka çaresi bulunmadığını belirtti.
 
Rüya gibi!
 
Coritiba Başkanı Vilson Ribeiro de Andrade, Alex’in kendileri için bir rüya olduğunu belirtti. Andrade, “Alex’in kararını bekleyip ne istediğini göreceğiz. Şu anda ayrıntılara hakim değilim.  Umut ediyorum ki onunla tekrar masaya oturabiliriz. Bizim teklifimizle ilgilenirse, Alex tabi ki planlarımız için yer alır.
 
Fakat bunları konuşmak için hâlâ çok erken” diyekonuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com