Alex'in uçağı kalkıyor

Alex'in uçağı kalkıyor
Alex, 8 yıl önce geldiği Fenerbahçe ve Türkiye'ye veda etti. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki binlerce Fenerbahçe taraftarı; Alex ve ailesine uçağa binerlerken sevgi gösterisinde bulundu. Saat 22.00'de kalkması beklenen uçak, güvenlik nedeniyle 21.15'te hav

8 yıl boyunca Türk futbol tarihine damga vuran, Fenerbahçe'nin kaptanlığını yapan Alex ile eşi Daianne ve çocukları Maria, Antonia, Felipe; Acarkent'teki evlerinden minibüsle ayrıldı. Alex, kendisine sevgi gösterilerinde bulunan Fenerbahçelileri selamladı.

AĞLAMAKTAN GÖZLERİ ŞİŞTİ

Oldukça üzgün olduğu görülen Alex'in evden ayrılması sırasında ağlama sesleri yükseldi. Alex'in büyük kızı Maria'nın ağlamaktan gözlerinin şiştiği görüldü. Tercüman Samet Güzel ile ailenin yakın dostu Murat Kapki de minibüste. Alex ve ailesi saat 18.57'de Sabiha Gökçen Havalimanı VIP Kapısı'ndan giriş yaptı.

KALKIŞ SAATİNDE DEĞİŞİKLİK

Kadıköy'de toplanan bir grup Fenerbahçe taraftarı havaalanına doğru yola çıktı. Bir grup ise Alex ile ailesini taşıyan minibüse konvoy yaptı. Havaalanında Alex ve ailesini bir grup taraftarla basın ordusu karşıladı. "Yüzde 50 Türküz" diyen Alex ve ailesini "ülkelerinden" götürecek olan uçak saat 22.00'de kalkacaktı. Ancak kalkış saati güvenlik nedeniyle 21.15'e alındı.

YÜKSEL GÜNAY PLAKET VERDİ

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Alex'e plaket verdi. Alex'in eşi Daianne bu sırada gözyaşlarını tutamadı. Yüksel Günay burada yaptığı açıklamada "8 yıllık futbol hayatında Fenerbahçe'ye hizmet etmiş takım kaptanımız Alex'i uğurlamak için buradayım. Kendisine hepinizin huzurunda Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine, esenlikle kalmasını temenni ediyorum" dedi.

VE ALEX TÜRKÇE KONUŞTU

Alex ise "Yüksel Bey'in sözlerine teşekkürler. Aslında söylenecek çok fazla bir şey yok. 8 sene ve son 2 hafta için teşekkür ederim. Twitter'da son yazdığım mesajda da belirttiğim gibi; ben ve eşim yüzde 100 Brezilyalı doğduk. Ama yüzde 50 Türk olarak öleceğiz. Türk halkına çok teşekkür ederiz" dedi. Alex son sözünü Türkçe olarak "Her şey için çok teşekkürler. Sizi çok seviyoruz" diye ifade etti.

UÇAĞA SAAT 20.56'DA BİNDİLER

Alex ve ailesinin tezahüratlar altında girdiği uçağın kapıları saat 20.56'da kapandı. Alex'in eşi Daianne de Souza, uçağa binerken hüngür hüngür ağladı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com