Ali Ağaoğlu dev bir ihale daha aldı

Ali Ağaoğlu dev bir ihale daha aldı
Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin rekreasyon alanı ihalesini 1 milyar 460 milyon liralık teklifle Ali Ağaoğlu kazandı.

Hürriyet'in haberine göre Emlak Konut tarafından KAP'a gönderilen açıklamada, arsanın Ali Ağaoğlu'nun sahibi olduğu Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.ne ihale edildiği bildirildi.


İlk oturumu 31 Ağustos’ta yapılan ancak rekabet şartlarının oluşmaması nedeniyle iptal edilen ihalede ikinci tur Kasım ayı başında yapılmış ve iki teklif verilmişti. En yüksek teklif 1 milyar 460 milyon lira ile Ağaoğlu’ndan ikinci teklif ise 1 milyar 220 milyon lira ile GAP-Varyap ortaklığından gelmişti.

Aradan geçen sürede değerlendirmesini tamamlayan Emlak Konut GYO kararını bugün açıkladı. Şirket tarafından KAP'a gönderilen açıklamada, şu ifade kullanıldı:

"Şirketimiz projelerinden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi, 1.460.000.000,00 TL + KDV Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) üzerinden % 4,15 Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO) karşılığı 60.590.000,00 TL + KDV Arsa Satışı Karşılığı Asgari Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) bedelle en uygun teklifi veren Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.ne ihale edilmiştir."

ALTYAPIYI DA YAPACAK

‘İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesi projeye dahil olan 2 bin 500 kişilik konferans salonu, AVM, 5 yıldızlı otel, ofis alanları ve rezidansları kapsıyor. Bunun yanı sıra İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin tüm alt yapı çalışmaları, hafriyat işlemleri, uygulama projelerinin yapımı, ortak alanlardaki ulaşım yolları, kapalı otoparklar, teknik mahaller, metro istasyonu ve peysaj işlerini de kapsıyor. Yüklenici firma bu hizmetler için idareden bir bedel talep etmeyecek. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com