Ali Atıf Bir'den Rasim Ozan'a ağır cevap!

Ali Atıf Bir'den Rasim Ozan'a ağır cevap!
Bugün yazarı Ali Atıf Bir'in bugünkü köşe yazısı hükümeti destekleyen köşe yazarları arasında yaşanan çarpıcı bir polemiği gözler önünde serdi.
Bugün yazarı Ali Atıf Bir'in bugünkü köşe yazısı hükümeti destekleyen köşe yazarları arasında yaşanan çarpıcı bir polemiği gözler önünde serdi. Bir, Sabah ve Takvim yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın hafta sonu kaleme aldığı "muhafazakar-demokrat medya" eleştirisine sert bir yanıt verdiği köşesinde ilginç bazı sorular yöneltti.
 
RASİM OZAN'DAN "YANDAŞ MEDYAYA" KÜFÜR GİBİ ELEŞTİRİLER

Rasim Ozan "merkez medya" eleştirisi yaptığı yazısında sözü "yandaş medya"ya da getirmiş ve şaşırtan bazı ifadeler kullanmıştı. "Muhafazakâr-demokrat ve liberal-demokrat" medya başlığı altında Zaman'dan Yeni Şafak'a Bugün'den Taraf'a Star'dan Akit'e uzanan bir çerçeve çizen Rasim Ozan, bu medya kurumlarının durumunu ağır ifadelerle eleştiri konusu yapmıştı. Hükümeti desteklyen medya için "Temelsiz ego şişkinliğine bağlı gerzekler. Aşağılık kompleksine bağlı salaklar. Eziklik psikopatolojisine bağlı sümsükler." gibi tartışma konusu olacak eleştiriler yönelten Rasim Ozan'a Bugün gazetesi yazarı Ali Atıf Bir'den çarpıcı bir yanıt geldi.
 
BİR'DEN ÇARPICI SORULAR: BUNLARI NASIL YAZABİLİYORSUN?

Rasim Ozan'ın yazısındaki ilgili bölümden alıntı yapan Ali Atıf Bir ilginç bazı sorular yöneltti ve cevabını beklediğini duyurdu. Bir hükümeti destekleyen diğer gazetelerin de Rasim Ozan'ın iddialarına yanıt verip vermeyeceklerini sorguladığı yazısında "yoksa ben yanıt vereyim" diye yazarak adeta hodri meydan dedi.
 
İşte Ali Atıf Bir'in Rasim Ozan'ın yazısında verdiği yanıt ve yönelttiği sorular:

Kütahyalı'ya iki sorum var:
 
1) Bu hakaretler yazdığın medya gücünü de kapsıyor mu? Eğer öyleyse nasıl bunları yazabiliyorsun?
 
2) Taraf'ın Ahmet Altan'a katılmayan yazarları da yanı kategoride düşünülebilir mi?
 
Diğer sorum muhataplara: Yanıt verecek var mı, ben mi vereyim?
 
CEMAATİN GAZETELERİNİ Mİ HEDEF ALDI?

Diğer yandan Rasim Ozan Kütahyalı'nın MİT krizinden itibaren Gülen Cemaati'nin yayınlarına yönelttiği eleştiriler hatırlandığında "muhafazakar-demokrat medya" başlığı altında Zaman ve Bugün gazetelerini hedef aldığı da kulislerde konuşulan iddilar arasında. MİT krizinden sonra hükümetin ve MİT'in yanında saf tutan Sabah grubu, cemaatin bünyesindeki yayınlar ve gazetecilerle çok sert polemikler yaşamıştı. Rasim Ozan'a ilk yanıtın cemaate yakınlığı ile bilinen Bugün gazetesinden gelmesi de eleştirilerin genelde hükümet medyası ama özelde cemaat medyasına yönelik olduğu yorumlarına yol açtı.


Ali Atıf Bir'in yazısınının tamamını okumak için tıklayın!
(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com