Ali Babacan Ağır Konuştu!

Ali Babacan Ağır Konuştu!
Başbakan Yardımcısı Babacan, bankaların tepki gösterdiği son düzenlemeleri bir kez daha savundu.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Merkez Bankası'nın zorunlu karşılık oranlarını artıran kararına bankacılık sektöründen yükselen tepkilere karşılık verdi.

Saraybosna'ya hareketinden önce havaalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Babacan, "Hiçkimse aynı gemide olup da bu geminin selameti beni ilgilendirmez, ben geminin üzerindeki alışverişimle nasıl para kazanırım, gemi batmış çıkmış, altında delik varmış, bu beni ilgilendirmez diyemez" diye konuştu.

Babacan'a Eski İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince'nin 'polisiye tedbir' açıklamaları için "Banka genel müdürleriyle polemik yaratacak açıklama yapma usulümüz yok" dedi.

Başbakan Yardımcısı, alınan son kararlar konusunda bankalara mesaj verdi: "Devletin, ilgili otoritelerimizin, kamu kuruluşlarımızın düzenleme ve denetleme görevi vardır. Bankalarımız da bu düzenlemelere uymakla mükelleftir."

Bankalardan uygulanan ekonomik politika ve hedefler doğrultusunda gerekirse ilave önlemler alınacağını söyledi.

Babacan, hükümete kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi veren düzenlemeyle de yeni kabine yapılanmasında ekonomi bakanlıklarında değişiklik olacağını belirtti.

Babacan, "Bir Ekonomi Bakanlığı'nın kurulması, aşağı yukarı 9-10 yıllık bizim bir tasarımız. Aynı zamanda sosyal hizmetlerle alakalı bir bakanlık da söz konusu" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com