Ali İsmail davasına bir sanık daha

Ali İsmail davasına bir sanık daha
Bilirkişi raporuna göre sanık polis Şaban Gökpunar, olay sırasında sık sık amirleriyle görüştü.

Davaya bakan mahkemenin talep ettiği, cep telefonları kayıtlarına ilişkin bilirkişi raporu tamamlandı. Rapora göre polis Şaban Gökpunar, olay günü sık sık amiriyle konuştuktan sonra, talimatları diğer polislere aktarıyor.

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın Eskişehir'de Gezi direnişi sırasında polisler ve polislerden talimat alan sivil kişiler tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin dava dosyasına bugün iki bilirkişi raporu girdi. Ali İsmail'in ve sanıkların cep telefonları kayıtlarını inceleyen bilirkişi raporuna göre sanık polis Şaban Gökpunar, olay sırasında sık sık amirleriyle görüştü.

Bilirkişi raporu sanıkların "Dövdüğümüz kişi Ali İsmail Korkmaz" değildi, iddiasını bir kez daha çürüttü. Rapora göre Ali İsmail'in cep telefonu, dövülerek öldürüldüğü yere yakın bir baz istasyonundan sinyal aldı. Ali İsmail olay günü, yine bu bölgeden 23.16'dan 23.48'e kadar altı ayrı telefon görüşmesi yaptı.
Polis Yalçın Akbulut dışında, tüm sanıkların cep telefonlarının Ali İsmail'in öldürüldüğü saatlerde olay yerinden sinyal verdiği tespit edildi. Kamera kayıtlarında görünen Akbulut'un bildirmediği farklı bir telefon numarası kullandığı düşünülüyor.

DAVAYA BİR SANIK DAHA EKLENEBİLİR

Cinayeti işleyen polislerden biri olan ve amir Şaban Gökpunar'ın cep telefonuyla yaptığı görüşmelerde ise ilginç bir detay tespit edildi. Bilirkişi raporuna göre Gökpunar, davada sanık olmayan amiri Murat Umutlu'yla sık sık telefon görüşmesi yapıyor. Umutlu'yla cep telefonu aracılığıyla görüşen Gökpunar, ardından Ali İsmail'i olay yerindeki tüm sanık polislerle tek tek telefon görüşmesi yapıyor. Bu durum Gökpunar'ın talimatları amirinden aldığı ve olay yerindeki tüm polislere bizzat aktardığına işaret ediyor. Rapor davaya bakan Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dikkate alınırsa, Murat Umutlu'nun da sanık sandalyesine oturması gündeme gelebilir.

Sanık olarak yargılanan fırıncıların da kendi aralarında bazı telefon görüşmeleri yaptıkları tespit edildi.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com