Ali İsmail Korkmaz cinayetinde bir skandal daha!

Ali İsmail Korkmaz cinayetinde bir skandal daha!
Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde skandallar bitmek bilmiyor, emniyetin ve hukukun perişan hali gözler önüne seriliyor.
Polis tarafından dövülerek öldürülen Gezi parkı şehidi Ali İsmail Korkmaz'ın cinayetinde skandallar zinciri bitmiyor. Eskişehir Valisinin tutarsız açıklamaları, silinen görüntüler derken şimdi de  Ali İsmail Korkmaz’ın dövülme anına ilişkin kritik görüntülerin silindiği Beşik Otel’in sahibi istihbaratçı çıktı.
 
Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesi olayı, Beşik Otel ve Harman Fırını’nın güvenlik kamera kayıtlarındaki silinmeler nedeniyle uzun süre karanlıkta kalmıştı. Beşik Otel’in görüntülerindeki 74 saniye ve 18 dakikalık silinen kısımlarda Korkmaz’ın dövülme anlarının kayıtlı olduğu, karşılaştırmalı görüntülü incelemeleriyle ortaya çıkmıştı.
 
Otel sahibi Erdoğan Gözseçen, kayıp görüntüler için “elektrik şalterini indirdim” derken, emniyet amiri E.K.’nın ifadesiyle kameraları Korkmaz’ı dövenler arasında yer alan polis H.E.’nin kapattırdığı anlaşılmıştı.
 
Çelişkili ifadeler veren otel sahibinin emniyete çalıştığı ise Emniyet Basın Bölümü İstihbarat Bölge Müdürü M.M.B.’nin ifadesiyle ortaya çıktı. M.M.B., tutuklanıp serbest kalan Serkan K.’nın yakalandığı gün Emniyet’te ifade verdi.
 
"Görev alanım içerisinde her türlü izin almaksızın görüntü alma, araştırma yetkim bulunmaktadır" diyen M.M.B. 15 Temmuz’da verdiği ifadede "Olayların başladığı günden itibaren Beşik Otel’in bulunduğu sokak ve çevresinde araştırma yapıyordum. Emniyet basın olduğum için tepki çekmemek için fotoğraf makinem yanımda bulunmuyordu" dedi.
 
M.M.B., ifade vermeye gelişini anlatırken de "Aynı kuruma hizmet veren benim basın temsilcim Erdoğan Gözseçen şüphelinin yakalandığını, kimliğinin belli olduğunu, Asayiş’te teşhiste bulunacağını söylemesi üzerine ben de yanına gelerek olay günü gördüklerimi izlediklerimi şüphelinin ağzından çıkanları yazılı olarak ifade vermek ve teşhiste bulunmak için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geldim" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com