Ali İsmail Korkmaz davası

Ali İsmail Korkmaz davası
Savcı, tutuksuz yargılanan bir polis memurunun tutuklanması yönünde mahkemeden talepte bulundu- Maktulun babası Şahap Korkmaz: "Alnımız ak, başımız dik, oğlumuzla gurur duyuyoruz"- Anne Emel Korkmaz: "Oğlum eğitmen olup, iyi insanlar yetiştirecekti. O kat

Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde Ali İsmail Korkmaz'ın darbedilerek hayatını kaybetmesiyle ilgili davada savcı, tutuksuz yargılanan bir polis memurunun tutuklanması yönünde talepte bulundu.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada söz alan maktulun babası Şahap Korkmaz, oğluna pusu kurulduğunu iddia ederek, ortada vahşice bir cinayetin bulunduğunu iddia etti.

Ali İsmail Korkmaz'ın olay günü birkaç darbe yedikten sonra kaçtığını, daha sonra yakalanarak ayak ve sopa darbeleriyle müdahale edildiğini savunan Korkmaz, şunları söyledi:

"Oğluma, ayakları ve sopalarıyla vurmuşlar. Vücudunun her yerinde morluklar vardı. Kafatasında iki kırık vardı, dişleri dökülmüş, gözleri ise mordu. Hastaneye gittiğimizde tanıyamadık. Bunu yapan insan değil vahşi bir yaratıktır. Ben yılanı öldürmek istediğimde, İsmail karşımda dururdu. Bir sivrisinek için annesi ile kuzeni ile tartışırdı o şekilde bir çocuktu Ali İsmail. 'Küfür etti' diyorlar, küfür etmiş olabilir ama o çocuğun kafasında iki kırık var, acılar içinde kıvranıyor, teşekkür mü etseydi? 19 yaşına kadar ben ona kötü söz söyleyip tokat bile atmadım. Onun da kimseye kötü sözü olmamıştır. Çocuklara her gün ders verir, huzurevini ziyaret ederdi. Kimsesizler yurduna kitap gönderirdi, yüreği iyilik dolu insandı. Sineğe, yılana kıyamayan bir insana vahşice saldırdılar."

Baba Korkmaz, daha sonra mahkeme heyetine seslenerek, "Ellerinizi vicdanınıza koyup adaleti uygulayın, adil bir yargılama yapmanızı rica ediyorum. Alnımız ak, başımız dik, oğlumuzla gurur duyuyoruz" dedi.

Anne Emel Korkmaz ise oğluna 19 yaşına kadar bir tokat bile atmadığını kaydetti.

Oğlu Ali İsmail Korkmaz'ın insanlara karşı saygılı olduğunu belirten en ufak bir laneti bile diline almadığını belirterek, bu sırada sanık avukatlarına dönüp, "Savunma yapacaklarsa adam gibi savunma yapsınlar, yaptıkları savunma ile beni güldürdüler" dedi.

Oğlunun 68 gün boyunca hayata tutunmaya çalıştığını anlatan anne Korkmaz, elindeki fotoğrafı göstererek, "Engelli kardeşlerine kapak toplayan, köy okullarına kitap gönderen çocuktu. Ben oğlumu Eskişehir'e bu halde gönderdim, kefenle aldım. Oğlum eğitmen olup, iyi insanlar yetiştirecekti. O katilleri savunan avukatlar ellerini vicdanlarına koyup savunma yapsınlar."

Annenin konuşması salonda uzun süre alkışlandı.

Savcı, mahkemeden tutuksuz yargılanan polis memuru Y.A'nın tutuklanması yönünde talepte bulundu. Diğer sanıkların, tutukluluk halinin devamını istedi. Duruşmaya, ara verildi.

Muhabir: Musa Özyürek
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com