Ali İsmail Korkmaz davası

Ali İsmail Korkmaz davası
Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz: "Bu süreç, özellikle bir anne baba için, kardeşler için katlanması imkansız derecede zor olan bir süreç"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddia edilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, "Bu süreç, özellikle bir anne baba için, kardeşler için katlanması imkansız derecede zor olan bir süreç" dedi.

Korkmaz, Eskişehir Adliyesindeki tanık ifadelerinin alınmasının ardından adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Annesinin duruşmaya gelemediğini ancak yüreğinin burada olduğunu dile getiren Korkmaz, şöyle konuştu:

"Bu süreç, özellikle bir anne baba için, kardeşler için katlanması imkansız derecede zor olan bir süreç, acıdır. Bir nebze de olsun katlanılır kılan bir şey varsa o da insanların yanımızda olduğunu bilmek, bu kalabalığı her seferinde görmektir. Davayı Erciyes'in eteklerine aldılar ama bu halk şunu gösterdi, bu dava Everest Tepesi'ne de gitse yanımızdalar. Bunu görmemiz bize güç veriyor, teşekkür ediyoruz. Hak verilmez alınır. Biz hakkımızı alana kadar da savaşacağız."

Korkmaz ailesinin avukatlarından Ayhan Erdoğan ise Kayseri'deki sanık, Eskişehir'deki tanık beyanlarının birleştirildiğinde ve dosyadaki delillerle ele alındığında faillerin delilleri karartmaya çalıştığını gördüklerini savundu.

Sokaktaki güvenlik kameralarının kapatılmasının polis tarafından talep edildiğinin açığa çıktığını öne süren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu şunu gösteriyor, Ali İsmail Korkmaz'ın failleri burada gizlenmeye çalışılmıştır. Kasten, bilerek o sokakta iktidara karşı gelen, iktidara protestoda bulunan herkese ölümüne sebep olabilecek bir saldırı tezgahlanmış ve saldırı düzenlenmiştir. Bunun hesabını verecekler. Bu her gün daha çok açığa çıkmaktadır. Bugün adeta hüküm yerine geçecek tanık beyanları vardır. Sanıkların da Kayseri'deki ikrarları zaten yoldaydı. Dolayısıyla Ali İsmail Korkmaz'ın failleri mutlaka ve mutlaka cezalandırılacaktır. Hiç kimse onları korumaya kalkmasın. Korumaya kalkanlarla da ilgili ayrıca bizim peşlerinde olduğumuz ve onlar hakkında da dava açacağımızın ve takipçisi olacağımız bilinmelidir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com