Ali İsmail Korkmaz davasında bir avukat çekildi

Ali İsmail Korkmaz davasında bir avukat çekildi
Ali İsmail davasında sanık avukatı olan Selamet Şen davadan çekildi

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın 2 Haziran gecesi Gezi direnişi eylemlerine katıldığı sırada polisler ve polislerden talimat alan siviller tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin davada önemli bir gelişme yaşandı. Avukat Selamet Şen, davanın sivil sanıkları fırıncı İsmail Koyuncu ve Ramazan Koyuncu ile akrabaları Muhammet Vatansever’in vekilliğinden çekildi.

Şen, davanın görüldüğü Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunduğu dilekçesinde Ali İsmail’in, “polise mukavemet” ve “kanuna aykırı gösteriye katılmak” suçlarından ötürü polis tarafından kovalandığını iddia etmiş, bu nedenle müvekkillerinin yakalama ve şiddet eylemlerinde bulunabileceklerini ancak “şiddetin ölçüsünü kaçırdıklarını” savunmuştu.

Şen dilekçede şu ifadelere yer vermişti: “Suçüstü bir fiilden dolayı takip edilen kişinin herkes tarafından yakalanması hukuka uygun bir eylemdir. Bu noktada yakalanmaya direnen ve kaçmaya çalışan kişinin durdurulması amacıyla, durdurmasını sağlayacak ve direnmesini etkisiz kılacak ölçüde cebir kullanılması da hukuka uygundur. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com