Ali İsmail Korkmaz davasında engelleme çabaları

Ali İsmail Korkmaz davasında engelleme çabaları
Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın Kayseri'ye alınan duruşmasında polis şehre giden otobüsleri ve adliye yollarını kapattı

Ali İsmail Korkmaz'ın güvenlik sebebiyle Eskişehir'den Kayseri'ye alınan davasına destek için gidenler polis ve hükümeti korkuttu.

Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı gösterileri sırasında dövülerek öldürülmesine ilişkin dava, bugün Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlıyor. Kayseri, Ali İsmail Korkmaz davasına geniş güvenlik önlemleriyle hazırlandı. Yeni adliye sarayında duruşma salonlarının küçük olması ve güvenlik açısından eski adliyede görülecek duruşma öncesi bina önünde bulunan otopark boşaltılırken, çevresine çevik kuvvet barikatları yerleştirildi. Duruşma için Adana, Kahramanmaraş ve Kırşehir’den 500 çevik kuvvet polisinin Kayseri’ye geldiği belirtilirken, yaklaşık 2 bin polisin ve iki TOMA’nın görev yapacağı öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen bir polis helikopterinin ise duruşma boyunca adliye üzerinde uçarak görüntü alacağı kaydedildi.

Davada 1’i polis olmak üzere 5’i tutuklu 8 kişi kasten adam öldürmek ve bu suçu kolaylaştırmaktan 10 yıl ile ömür boyu hapis arasında ceza istemiyle yargılanacak.  

KAYSERİ’YE 9 OTOBÜS

Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili 5’i tutuklu 8 sanığın bugün Kayseri’de yapılacak olan ilk duruşması izleyecek olanlar Eskişehir’den 9 otobüsle Kayseri’ye hareket etti.  Yaklaşık 300 kişi dün akşam saat 22.00 sıralarında Eskibağlar Mahallesi Espark Alışveriş Merkezi önünde toplandı. Kalabalık sık sık 'Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur', 'Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür' şeklinde slogan attı. Eskişehir'in yanı sıra, İstanbul, Ankara, Bursa ve Mersin'den de otobüsler Kayseri'ye hareket etti.

OTOBÜSLERDE ARAMA

Sosyal medyada ise Ali İsmail Korkmaz davası için Kayseri'ye gelen otobüslerde güvenlik güçlerinin arama ve kimlik kontrolü yaptığı bildiriliyor.

ADLİYE ÖNÜNDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Kayseri'de sabah saatlerinde Adliye önünde de çok yoğun güvenlik önlemi alındı. Polis araçları ve TOMA'ların beklediği görüldü. (MRE)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com