Ali İsmail Korkmaz için...

Ali İsmail Korkmaz için...
Doğader üyesi Bursalı dağcılar, Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın anısını yaşatmak için Erciyes Dağı'na tırmandılar.

Bursalı dağcılar Şakir Özer ve Nurşen Demir, Eskişehir'deki Gezi Parkı protestoları sırasında polis ve sivil vatandaşlar tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın anısını yaşatmak için Kayseri'deki Erciyes Dağı'na tırmandı. Nurşen Demir, Korkmaz'ın sanıklarının Kayseri'de yargılandığını hatırlatarak "Ali İsmail Korkmaz, Erciyes'in gölgesindeki Kayseri'de adalet bekliyor, biz de öyle" dedi.

Eskişehir'de Gezi Parkı olayları sırasında dövülen ve tedavi gördüğü hastanede 10 Temmuz'da yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz için Bursa Doğader Dağcılık Kulübü üyesi Şakir Özer ve Nurşen Demir, 3 bin 917 metre yükseklikteki Erciyes Dağı'na tırmandı. Sıfırın altında 20 derecede iki gün süren zorlu tırmanışı gerçekleştiren Özer ve Demir, çığ tehlikesi, sis ve tipi nedeniyle zirveye 300 metre mesafede 'Ali İsmail Korkmaz yüreğimizdesin' ve 'Boyun eğme' yazılı pankart açtılar.

Davanın Kayseri'ye alınmasına tepki olarak yaklaşık 20 saat süren tırmanışı gerçekleştirdiklerini belirten Nurşen Demir, "Bu tırmanış Ali İsmail Korkmaz'ın anısına yapılmıştır. Ali İsmail Korkmaz, Erciyes'in gölgesindeki Kayseri'de adalet bekliyor, biz de öyle. Onun güzel yüzünü hiç unutmayacağız" dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com