Ali Kaya "Avrupa'da ayın atleti" adayları arasında

Ali Kaya Avrupa'da ayın atleti adayları arasında
Milli sporcu Ali Kaya, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında yer aldı

Türkiye Atletizm Milli Takımı'nın, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası kadrosunda bulunan Ali Kaya, Avrupa Atletizm Federasyonu (EAA) tarafından yapılan "Ocak ayının atleti" oylamasında yarışacak.

EAA'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler kategorisinde hem 5 bin hem de 10 bin metrede altın madalyayı boynuna takan Kenya kökenli milli atlet Ali Kaya da yer aldı.

19 yaşındaki Kaya, 30 Ocak'ta Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılan bir etkinlikte, 3 bin metre yarışındaki 7:43.61'lik zamanıyla sezonun Avrupa'daki en iyi derecesine imza atarak, aralık ayının ardından ocakta da "Avrupa'da ayın atleti" adayları arasına girdi.

Geçen yıl Avrupa Kros Şampiyonası'nı da kazanan Kaya, 28:31.16'lık derecesiyle 10 bin metrede Avrupa gençler rekorunu elinde bulunduruyor.

Basın mensuplarının "european-athletics.org" sitesindeki hesapları, atletizmseverlerin ise EAA'nın Facebook sayfası ve cep telefonu uygulaması üzerinden tercihlerini yapabileceği oylama, 21 Şubat'ta sona erecek.

10 farklı ülkeden sporcunun yer aldığı aday listesi şöyle:

- Erkekler

Ali Kaya (Türkiye) - 3000 metre koşu

David Storl (Almanya) - gülle atma

Ivan Ukhov (Rusya) - yüksek atlama

Adam Kszczot (Polonya) - 800 metre koşu

Andrey Ruzavin (Rusya) - yürüyüş

Garfield Darien (Fransa) - 60 metre engelli koşu

James Dasaolu (Büyük Britanya) - 60 metre koşu

Lee Emmanuel (Büyük Britanya) - 1500 metre koşu

Oleksiy Kasyanov (Ukrayna) - heptatlon

Pavel Fadjek (Polonya) - çekiç atma

Pavel Maslak (Çek Cumhuriyeti) - 400 metre koşu

Renaud Lavillenie (Fransa) - sırıkla atlama

- Kadınlar

Anita Hinriksdottir (İzlanda) - 800 metre koşu

Christina Schwanitz (Almanya) - gülle atma

Cindy Billaud (Fransa) - 60 metre engelli koşu

Gemma Steel (Büyük Britanya) - kros

Holly Bleasdale (Büyük Britanya) - sırıkla atlama

Jirina Svobodova (Çek Cumhuriyeti) - sırıkla atlama

Laura Muir (Büyük Britanya) - 800 metre koşu

Mariya Kuchina (Rusya) - yüksek atlama

Nadine Broersen (Hollanda) - pentatlon

Svetlana Biryukova (Rusya) - uzun atlama

Tetyana Gamera-Shmyrko (Ukrayna) - maraton

Yelena Korobkina (Rusya) - 3000 metre koşu

Muhabir: Hüseyin Burak Demirer
Yayınlayan: Çetin Arslancan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
      • Çok Okunanlar
          Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
          Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
          E-Posta: info@sansursuzhaber.com