Ali Koç'tan transfer müjdesi

Ali Koç'tan transfer müjdesi
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Koç, "Zor bir maçtı. Bir puanla ayrılıyoruz. Geçen hafta Gençlerbirliği gibi iyi oynayan bir takıma kendi sahasında yenilmemiş bir puanla dönmek tabi ki olumlu bir gelişme ama diğer taraftan buradan 3 puanla ayrılmayı çok arzu ediyorduk. Bunu yapabilirdik ama olmadı" şeklinde konuştu.

"Bir iki vites daha yüksek kapasitede oynamamız gerekiyor" diyen Koç, diğer taraftan arzu ettiğimiz seviyede olmadıklarını ancak oynanan futbola rağmen lider olduklarını hatırlattı.

Tüm futbolculara yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Fenerbahçe'yi ligin tepesinde, lider konumda tuttukları için teşekkür eden Koç, "Taraftarlarımız her zaman ki gibi takdire şayan bir duruş sergiliyorlar. Onların sayesine belki hepiniz duymuşunuzdur UEFA bizi Manisaspor'la yaptığımız bayan ve çocuk taraftarlarımızın katıldığı maçı fair-play adayı olarak FİFA'ya bildirmiş. Anladığımız kadarıyla FİFA'da fair-play adayı istemiş UEFA'da UEFA da Fenerbahçeli bayan taraftarları göstermiş. Onlara bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.

Devre arasında takıma bir veya iki takviye yapacaklarını dile getiren Koç, "Hatırlarsanız takımımız bir nebze zayıfladı. Çünkü Şampiyonlar Ligin'den men edildikten sonra bazı oyuncularımızı gözden çıkarmak zorunda kaldık. Bugün o kadroyla olsaydık farklı bir tablo olurdu. Ona rağmen bu kadromuz da şampiyon olmaya aday bir kadrodur. Şampiyon olmaya yeterlidir, bir iki takviyeyle de şampiyonluk şansı bir nebze daha yükselecektir" ifadelerini kullandı.

TBMM Genel Kurulu'nda 2 maddesi kabul edilen Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanunu mağduriyetlerin giderilmesi olarak değerlendirdiğini belirten Koç, "Hem Türkiye'nin ceza kanunlarına baktığımız zaman hem de evrensel seviyelere baktığımız zaman eşi benzeri olmayan eski yasa için söylüyorum ağırlıkta bir yasaydı. Bugün bana sorarsanız olması gereken noktaya geldi, doğru bir noktaya geldi. Buna sadece süreler olarak bakmamak lazım. Bunun bir de yönetici ve taraftara kısmı var.
Umarım Türk futboluna faydaları olur" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, "UEFA Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etti. Fair-play ödülü verilmesi konusunda çelişki yok mu sizce?" şeklinde sorusuna Koç, "Önümüzdeki günlerde Şampiyonlar Ligi'nden niye men edildiğimiz daha net açık bir şekilde ortaya konulacaktır. Ağustos ayında bazı endişelerimize değinmiştik, bazı şüphelerden bahsetmiştik. UEFA'nın göstermiş olduğu refleksin normal şartlarda doğru bir refleks olmadığını, Türkiye'de en yetkili savcının, federasyonun üzerine bu şekilde gittiği halde
UEFA'nın bugüne kadar görülmemiş bir harekette olmasına biz bir anlam verememiştik" cevabını verdi.

"Aziz Yıldırım'ın Metris'ten çıkabileceği söyleniyor. Eğer böyle bir durum gerçekleşire bu sadece moral olarak mı etkiler yoksa daha farklı gelişmelere olabilir mi kulüpte?" şeklindeki başka bir soruya ise, "Çok büyük moral olur camiaya. Sadece futbol kulübüne bakmamak lazım, biz dünyanın en başarılı en büyük spor kulübü olmak istiyoruz. Bu bağlamda amatör şubelerimiz de iyi başarı elde ediyorlar. -Bilmiyorum bunlara dikkat ediyor musunuz?- Ama Başkanımızın tekrar başımızda olması bizim için büyük moral olur" cevabını verdi. Derbilere taraftar alınmamasını ise Ali Koç, "Sporun güzelliği taraftar" sözleriyle eleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com