Ali Reşit'e Ak Parti İl Başkanı Hilmi Alper sahip çıktı

Ali Reşit'e Ak Parti İl Başkanı Hilmi Alper sahip çıktı
AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper, nüfus cüzdanı olmadığı için yasalar önünde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kabul edilmeyen ve bu nedenle geçtiğimiz günlerde intihara teşebbüs eden Ali Reşit'e sahip çıktı.

AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper, nüfus cüzdanı olmadığı için yasalar önünde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kabul edilmeyen ve bu nedenle geçtiğimiz günlerde intihara teşebbüs eden Ali Reşit'e sahip çıktı. 39 yaşındaki Ali Reşit'e kalacak yer ve geçici iş temin eden Alper, 'Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın bizlere talimatı var. “Bulunduğunuz illerde hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak sahip çıkacaksınız” şeklinde. Bu talimat doğrultusunda kimsesizlerin kimsesi olmak için çalışıyoruz”dedi.
Uşak'ta geçtiğimiz günlerde kimliksiz olduğu için bunalıma giren ve bir baz istasyonunun tepesine çıkarak intihar girişiminde bulunan Ali Reşit'e AK Parti Uşak İl Başkanı Hilmi Alper sahip çıktı. Kimliği olmadığı için yaşadığı sorunları aşamayan ve bu nedenle çeşitli illerde sürekli intihara teşebbüs eden Ali Reşit'in hayat hikayesini basın yayın kuruluşlarından takip ettiğini, belirten Alper, “İlimizde hiç kimse sahipsiz değildir. Biz kimsesizlerin kimsesi, sahipsizlerin sahibi olmak için bu görevlerde bulunuyoruz”dedi.
Başbakan Erdoğan'ın il başkanları ile yaptığı toplantılarda bu konuya dikkat çektiğini ve sürekli kendilerini kimsesi olmayanlara sahip çıkmaları konusunda uyardığını da ifade eden Hilmi Alper, “Reşit'e yardımcı olmak için harekete geçtik. Basında yer alan haberlere göre hayatta hiç kimsesi olmadığını hatta kimliğini dahi bulunmadığını gördük. Öncelikle bu kardeşimize geçici bir kalacak yer temin ederek geçici bir işe yerleştirdik. 39 yaşındaki Ali Reşit hayatı boyunca çok güç şartlarda yaşamış. Bir şekilde Uşak'a gelmiş ve talihsiz olay yaşanmış. Ben öncelikle bu kentte yaşayan bir kişi oyarak durumu öğrendiğimde çok üzüldüm. Bu kardeşimize nasıl yardımcı olabiliriz diye arkadaşlarımızla konuştuk. Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan her fırsatta bizlere ilimizde yaşayan yoksul, kimsesiz, zor durumda olan insanlara yardım etmemizi, onların hayata tutunmaları için ellerimizden geleni yapmamızı istiyor. Bende hem genel başkanımızın talimatları hem de insani vicdanımızın sesini dinleyerek bu kardeşimize yardım etmek istedik”dedi.
Hilmi Alper, Ali Reşit'in nüfus sorununu çözümü için de yardımcı olacaklarını ifade ederek AK Parti olarak her ilde aynı duyarlılığı gösterdiklerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com