Ali Şen: "Fener'i Cas için uyardım"

Ali Şen: "Fener'i Cas için uyardım"
Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen'den CAS açıklaması.

Sarı lacivertlilerin CAS davasından vazgeçmesine şaşırmadığını belirten Ali Şen, "26 Eylül'deki Genel Kurul'da 'CAS'a gitmeyin' dedim. Bas bas bağırdım. 'Hiçbir sonuç çıkmaz, üstüne üstelik suçlu olursunuz' dedim. Her takım, 'Hiçbir şekilde davacı olmayacağım' diye kendi federasyonuna ve UEFA'ya teminat verir. Ancak beni dinlemediler" dedi.

"ÇÖZÜM ÇOK KOLAYDI"

Şen, şike olayında çözümün basit olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Gelin şike iddiasının olduğu kasetleri toplayalım. Bu maç şike mi diye ben bir davet vereyim. Platini'yi, Beckenbauer'i ve dünyanın sayılı yıldızlarını çağırayım izletip soralım? Onların vereceği belge olur dedim. O zaman UEFA ve Platini, Fenerbahçe'nin üzerine bu kadar gelemezdi. Ben bunu yapardım!"

"BEN OYUMU AZİZ YILDIRIM'A ATARIM"

Aziz Yıldırım'ın başkanlığa tekrar aday olması durumunda kendisini destekleyeceğini belirten Ali Şen, "Aday olmasında bir sorun yok ve seçime katılacaksa 'Tek aday olarak katılmalı.' Yeniden başkan olmalı. En yakın arkadaşım Mehmet Ali Aydınlar aday olsa bile ben oyumu ona değil, Aziz Yıldırım'a atarım. Kimse bugünlerde aday olarak rakip çıkmamalı. Şu anki durumdan kimse sebeplenmeye kalkmamalı" şeklinde konuştu.

YILDIRIM'IN YAPTIKLARI ÖNEMLİ

Yıldırım'ın üç şeyi çok iyi yaptığını ifade eden Şen, "İlki; genel Kurul'da üye sayısını artırdı. Seçim öncesinde o potansiyeli çok iyi kullanıyor. İkincisi; tesisleşmeyi çok iyi yaptı. Üçüncüsü de sponsorlar bularak amatör branşlarda büyük hamle yaptı, çağ atlattı" dedi. Şen, takımın şu andaki maddi durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "Maddi imkanlarımız bugünkü düzeyde olsa, değil UEFA Şampiyonluğu'nu, Şampiyonlar Ligi'ni alırdık" ifadesini kullandı.

'AYKUT ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER YAPTI"

Aykut Kocaman'ın sürece iyi yönettiğini ifade eden Şen, "Aykut'u Fenerbahçe'den Oğuz ile birlikte gönderen bendim. Getiren de bendim. Gönderme nedenini bugüne kadar hiç açıklamadım. Aykut, 3 Temmuz ile beraber yaşanan kriz döneminde çok önemli görevler yaptı. Takıma sahip çıkıp F.Bahçe'yi buralara taşıdı. Başka biri bu takımı çalıştırsa 6. ya da 7. zor olurdu" diye konuştu. (BRK)

Fotomaç

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com