Ali Şen: "Lefter bir idoldü"

Ali Şen: "Lefter bir idoldü"
Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane ismi Lefter Küçükandonyadis'in cenaze törenine futbol dünyasının bir çok önemli ismi katıldı.
Fenerbahçe ve Türk futbolunun unutulmaz efsane futbolcusu, "Ordinaryüs" lakaplı Lefter Küçükandonyadis, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda binlerce kişinin katıldığı bir törenle sonsuzluğa uğurlandı. Bugün gerçekleşen törende binlerce sarı lacivertli taraftarın yanı sıra farklı kulüplerin temsilcileri de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Lefter Küçükandonyadis'e son görevlerini yapmak için hazır bulundu.
 
DÜRÜST: "LEFTER BÜYÜĞÜMÜZÜN EN ÖNEMLİ MİSYONU DA İNSANLARI BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE TUTMASI OLDU"
 
Tören sonrası Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, Lefter'in sadece Fenerbahçe'ye değil, tüm Türkiye'ye mal olmuş bir kişilik olduğunu belirterek, şunları söyledi:
 
"Lefter büyüğümüzün en önemli misyonu da insanları birlik beraberlik içinde tutması oldu. Kişiliğinin, futboldan ve attığı gollerden öte neyle hatırlandığının bize örneğini verdi. Bugün de insanları bir araya getirerek giderayak önemli bir misyona imza attı. Ruhu şad olsun. Lefter Küçükandonyadis, sadece Fenerbahçe'ye değil, tüm Türkiye'ye mal olmuş bir kişilikti. Biz her zaman birlikteyiz. Elbirliği ile futbolu yeniden yeşil sahalara döndüreceğiz."
 
YAZICI: "TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ. BURAYA SON VAZİFEMİZİ YAPMAYA GELDİK"
 
Bursapor Başkanı İbrahim Yazıcı da Lefter Küçükandonyadis'in Türkiye'nin gelmiş geçmiş sporcularının en zirvesinde yer alan bir isim olduğunu vurgulayarak, "Bizim çocukluk dönemlerimizin sembolü olan bir isimdi. Sadece bizim değil, tüm Türkiye'nin sembolü olan bir kişilikti. Türkiye çok büyük bir değerini kaybetti. Buraya son vazifemizi yapmaya geldik. Türkiye'nin gelmiş geçmiş sporcularının en zirvesinde yer alan bir isimdi. Böyle günlerde bir araya gelebilmek çok önemli bir durum" diye konuştu.
 
ALİ ŞEN: "LEFTER SADECE TOPA İYİ VURAN BİR FUTBOLCU DEĞİL, ÇOK ÖNEMLİ BİR İNSAN, BİR İDOLDÜ"
 
Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, tören sonrası gazetecelerin sorularını yanıtladı. Şen, Türkiye'de bir çok insanın Lefter sayesinde Fenerbahçeli olduğunu söylerken, Lefter'in bir idol olduğunu söyledi. Şen, şunları söyledi:
 
"Lefter sadece topa iyi vuran bir futbocu değil, çok önemli bir insan, bir idoldü. Lefter'den dolayı Fenerbahçeli olan çok insan var bu ülkede. Son elli yıldır ben Lefter'i sevmeyen birini tanımadım. Lefter'in adı anıldığı zaman insanların dudaklarında bir tebessüm ortaya çıkar. Sevgi toplayan düzgün bir insandı. Mütavazı bir insandı. Büyük bir Fenerbahçeli ve büyük bir Türk'tü. Ayrıca Sayın Başbakan'ın buraya gelişine bir Fenerbahçeli olarak büyük mutluluk duydum. Başbakan'ın yoğun programına rağmen Lefter için buraya gelmesini büyük mutlulukla karşıladım. O'na da burdan teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Galatasaray'dan, Beşiktaş'tan ve Trabzonspor'dan bugün buraya gelen dostlarımıza da sonsuz teşükkür ediyorum."
 
"FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANININ VE HEYETİNİN SINIRSIZ YETKİLERİ YOK. ONLARIN UEFA KURALLARINA GÖRE HAREKET ETME MECBURİYETLERİ VAR"
 
Ali Şen ayrıca son günlerde yaşanan '58. madde krizi' ve Futbol Federsyonu'nun vereceği kararlarla iligili şunları söyledi.
 
"Futboldaki bu kara günler mutlaka geçecektir. Ben Mehmet Ali Aydınlar ile beraber çalıştım. Kendisi düzgün bir insandır. İyi bir Fenerbahçeli'dir. Fakat o kadar şansız bir duruma geldi ki, Fenerbahçe'nin yaşadığı bu sıkıntılı dönemde Fenerbahçeli bir başkan olarak sıkıntı yaşadı. Biz 58. maddenin kaldırılmasını istemiyoruz. Kimseden af beklediğimiz de yok. Fenerbahçeli taraftarlar Mehmet Ali Aydınlar'a sahip çıksın. Bir Fenerbahçeli olarak Mehmet Ali Aydınlar'ın görevini bırakmasını asla istemiyorum. Ben O'nun Fenerbahçelil oluşundan çok, düzgünlüğüne inanıyorum. Düzgün bir insanın başındaki kurum ne karar verirse hepimiz razı oluruz. Futbol Federasyonu başkanının ve heyetinin sınırsız yetkileri yok. Onların UEFA kurallarına göre hareket etme mecburiyetleri var. UEFA ile kol kola girmeden meseleyi halletmeye çalışırsak, meseleyi halledemeyiz. Farklı bir durumda başka kulüplerin başına ne gelirse bizim de başımıza aynısı gelir.

Unutmayın ki İngiltere Futbol Federasyonu zamanında Brüksel'de meydana gelen olaydan dolayı UEFA ve FIFA ile anlaşmak zorunda kalmıştır. Federasyonumuzun bizim gönlümüzce karar vermesi bekleniyor, ama böyle bir durum söz konusu olamaz. Kulüpler Birliği'nin bu konuda bastırması normal, çünkü Fenerbahçe'nin olmadığı bir ligde kulüplerin gelirleri gerileyecektir. Fenerbahçe'nin olmadığı bir ligde hangi yayın kuruluşu kar yapar, hangi sponsorlar o lige yatırım yapar? Kulüpler Birliği'nin Fenerbahçe'ye ihtiyacı var. Bu kurumların yanyana gelip UEFA'nın kurallarını göz önünde bulundurarak bir çözüm bulması lazım. Ben ciddi endişelerimi en başından beri taşıyorum. Türk futbolu sadece federasyonumuz değil, UEFA ve FIFA da yönetiyor diyebilirim. Bu kurumların kurallarına da tabiyiz".
 
"SAYIN BAŞBAKAN'A YAPILAN O ISLIKLAMAYI ASLA VE ASLA YAKIŞTIRMADIM"
 
Ali Şen son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şükrü Saraçoğlu Stadı'na ilk giriş yaptığı sırada Sarı Lacivertli taraftarların göstermiş olduğu protesto hakkında da şunları söyledi:
 
"Fenerbahçeli, ev sahibi olduğunu bilmek zorundadır. O ıslıklamayı asla ve asla yakıştırmadım. Bizim başkanımızın verdiği mesaj var. Aziz Yıldırım diyor ki, Başbakan ile benim arama kimse giremez. Taraftar misafire saygı göstermesi gerekiyor. Ayrıca Sayın Başbakan misafir değil, Fenerbahçe kongre üyesi olarak ev sahibidir." (EMK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com