Ali Şen Yeni Yılın İlk Bombalarını Patlattı!

Ali Şen Yeni Yılın İlk Bombalarını Patlattı!
Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, yeni yılın ilk mesajını verdi...

Fenerbahçe ilk yarıda kötü bir performans çizdi. Liderin 9 puan gerisinde kaldı. Başkanım Aykut Kocaman'ın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fenerbahçe'nin bu yıl dört tane hedefi vardı. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Türkiye Kupası, Süper Lig... Şampiyonlar Ligi'nden elendi 3'e düştü... Avrupa Ligi'nden elendi 2'ye düştü... Türkiye Kupası'nda 2 maçta sıfır çekti... Şimdi elde sadece Süper Lig var... Fenerbahçe liderden 9 puan geride. Ortada "Kocaman bir başarısızlık" var. Bu başarısızlıkta pay kimin? Harcanan paralar inanılmaz boyutta... Taraftarın katkısıyla, bankalardan çekilen kredilerle yapıldı bu harcamalar... Ama tüm bu paralar heba oldu... Bir numaralı suçlu Aziz Yıldırım...

ALEX BİR FENOMENDİR
Sezon başında sen bana 'Aykut Kocaman başarılı olur mu?' diye sormuştun. Başarılı olacağına inanmadığımı söylemiştim. Şu anda ortada büyük bir başarısızlık var. 2. yarının başlangıcında Fenerbahçe'nin önünde 2 kritik maç var... Antalya ve Trabzon... Eğer Fenerbahçe bu ilk 2 maçı kazanamazsa Trabzon'u tutmak mümkün olmaz. Bu sezon da yine Alex konuşuluyor. Daum da "Alex takımda kalmalı ama Fenerbahçe Alex'e bağımlı olmaktan kurtulmalı" dedi. Sizce Alex Fenerbahçe'den gitmeli mi? Alex'i tartışmak hata... Aziz Yıldırım her sabah kalkıp erkenden Alex'i arasın. "Hasta mısın, nezle misin, eşinle aran nasıl, bizden bir isteğin var mı?" diye hergün arayıp sorsun... Hatta Aykut da arasın. Alex'in takımdan gitmesi demek Fenerbahçe'nin 7'nci, 8'inci sıraya gitmesi demek. Aykut, "Alex'i koşarken hiç görmedim. Alex, Fenerbahçe'de kaç tane şampiyonluk yaşadı" dedi... Alex bir fenomen... Türkiye'de gelmiş geçmiş en faydalı futbolcu. Kişiliği, aile hayatı, başkanla, arkadaşlarıyla ilişkisi mükemmel... Türk futbolu için ideal bir kişilik.

G.SARAY STADI DOLDURAMAZ
Başkanım siz Adnan Polat'ı çok beğeniyordunuz? Ama Galatasaray üst üste başarısız sezonlar geçiriyor. Ama idari anlamda başarılı oldukları söyleniyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Adnan Polat uzun yıllardır tanıdığım mantıklı biri. Ama hangi Galatasaraylıyla konuştuysam herkes "değişti" diyor. Futbolda başarısız olduğu kesin. Stadın açılması büyük başarı. Ama stadın açılmasında en az pay Adnan Polat'a ait. Galatasaraylı mutsuz. Ligde çok geride kaldılar. Polat büyük paralar harcadı. Kısa zamanda o kadar çok oyuncu alıp gönderdi ki sayısını biz bile unuttuk. Bu da Galatasaray'ın çok kötü yönetildiğini gösteriyor. Büyük stada iyi takım lazım. Yoksa o stadı dolduramazlar.

POLAT, HAGI'Yİ DE GÖNDERECEK
Hagi sizce başarılı olabilir mi? Galatasaray'ın şampiyon olması artık mucize. İkincilik de çok zor. Hagi'nin başarılı olacağını düşünüyordum ama anlaşıldı ki o da yapamayacak. Yöneticiler ve başkan şimdiden yeni kadroyu yapacak. Yeni sezonda Galatasaray'ın başına yeni antrenör getirecek... Transfer antrenöre bırakılacak kadar gayri ciddi bir iş değildir. G.Saray'ın durumu iç açıcı değil. Bunu yönetim yapmalı Kısacası Polat stadın açılış fotoğrafında yer almak istiyor. O nedenle de kongre çağrılarına kulak asmıyor.

BEŞiKTAŞ UEFA'YI ALABiLiR
Beşiktaş büyük paralar harcadı. UEFA'da şampiyon olabilir. Fakat Rüştü'nün kaleye geçmesi lazım

Beşiktaş yeni transferleriyle 2. yarıda iş yapar mı? Beşiktaş'ın harcadığı para tarihinde yok. Ligde kötüler ama UEFA'yı hedef aldılar. Başarıyı o yöne doğru yoğunlaştırmaları çok güzel. Beşiktaş'ın Avrupa Kupası'nı alması kaleciye bağlı. Schuster ve yönetim ülkenin en büyük kalecisi olan Rüştü'yü hazırlamalı. Eğer bunu başarırsa Beşiktaş hedeflere varır. Çünkü Beşiktaş'ın bu noktaya gelmesinde kalecilerin yediği hatalı gollerin payı büyük. Rüştü'nün olmayacağı bir kadro hiçbir şey yapamaz. Beşiktaş'ın 2. devrede başarılı olacağını düşünüyorum. Bu kadar yıldızla, harcadığı bu kadar parayla UEFA alınırsa benim için sürpriz olmaz.

GÜNEŞ'İ GETİRİYORDUM
1997'de Şenol Güneş'i F.Bahçe'ye hoca yapıyordum "Rıdvan'ın altında çalışmam" deyip bizi reddetti

1996'da şampiyonluğu Trabzon'un elinden aldınız. Trabzon yıllar sonra tekrar şampiyonluk havasına girdi. Şenol Güneş ve Trabzon Yönetimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dünyanın öbür ucunda Karayip Adaları'ndayım. Perşembe günü Şenol'u aradım tebrik ettim. Şenol çok iyi bir insandır. Onu inanılmaz severim. Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye getiriyordum. 1997'de Lazaroni'yi göndermiştim. Aklıma ilk gelen isim Şenol Güneş oldu. Hemen o akşam Şenol Hoca ile bir araya geldik. 'Ancak başkana bağlı olurum. Rıdvan'ın altında çalışmam. Bu tür bir sistem bana uymaz' dedi. Biz de ona teşekkür ettik. Ardından da Atina'da Veselinoviç'i buldum, getirdim. Yani Şenol, Fenerbahçe'nin başında olacaktı... Ben onun başarılı olacağını biliyordum. Bu sezon Trabzon'da çok iyi bir başkanla başarılı oldu. Trabzonspor bu saatten sonra şampiyonluğu kaybeder mi? Bence etmez. Bunun için çok gayret etmeleri lazım.

Takvim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com