Ali Şen'den Aziz Yıldrım'a ayar!

Ali Şen'den Aziz Yıldrım'a ayar!
Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, Fenerbahçe'nin UEFA'dan aldığı seyircisiz maç oynama cezası ile ilgili Kanaltürk ekranlarında yayınlanan Top Bizde programına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin cezası hakkında konuşan Şen, ''Paraşüt ile gönderdiğiniz, bu bir yaratıcılık. Keşke UEFA bunu görüp biraz tebessüm etseydi. İkaz verseydi ama Fenerbahçe'nin sahası daha evvel kapandığından dolayı, UEFA Disiplin Komitesi cezaları aldığından dolayı bu ceza verilmiştir. Yoksa önce ceza almamış olsaydık biz bu olaydan ceza alacağımızı sanmıyorum. Adaletsizliğe isyanımız bizim. Bizim kızgınlığımız, öfkemiz. Avrupa futbolunu yöneten UEFA, Dünya futbolunu yöneten FIFA'nın tüm organlarının kararlarını adaletli ve eşit vermeleridir'' ifadelerini kullandı.

''LOBİ DEDİK, OTEL LOBİSİ SANDILAR''

Lobi konusunda yapılması gerekenleri belirten Şen, ''Bu olay UEFA Disiplin Komitesi'ne sevk edildiği anda ne olacağını üç aşağı beş yukarı bilmeliydi futbolu yönetenler. Yıllardır şunu söylüyorum UEFAve FIFA yönetiminde olan komitelerde görev alan bu insanlarla iyi dostluk kurun. Türkiye güzel bir yer. Türkiye yazın daha güzel yer. Bu insanları ülkemize davet edin. İnsan ilişkilerinizi geliştirin. Lobi dediğim aslında oydu ama bazıları otel lobisi sandı. Otel lobisi de fena yer değildir ama lobiyi genişletin'' şeklinde konuştu.

''AZİZ YILDIRIM BENİ DİNLESİN''

Bizim itirazımız diğer kulüplerde de eşit davranılıyor mu? Fenerbahçe taraftarı bile bile Fenerbahçe'ye zarar vermek gibi bir düşünceye girer mi? Aziz Yıldırım bey benim tavsiyelerimi dinlesin. Taraftar ile didişmesin, çatışmasın. Taraftarlarımız bizim her şeyimiz onlara elini uzatsın. Barış sağlasın. Barış sağlamak da ailenin reisinin görevidir. Fenerbahçe'nin reisi de Aziz Yıldırım'dır.

''İLK DEFA FENERBAHÇE'NİN SAHASINI BEN KAPATTIM''

TFF'nin verdiği kararların adaletli olması gerektiğini belirten Şen, ''1976 yılında ben TFF 2. Başkanıydım. 7 kişiydik ve 3 büyüklerin tarihinde ilk defa Fenerbahçe sahasını kapatan ben oldum. Federasyon oldu ama ben oldum. TFF'nin verdiği kararların adaletli ve dürüst herkesin eşit durumda olduklarına inandıkları anda hiç kimsenin öylebüyük rant yapması aklına gelmez. Bütün mesele adaleti dağıtan makamların dürüstlüğüne ve adaletine güvenmelerinde yatmaktadır. Eğer ki Fenerbahçe Kulübü Galatasaray Kulübü'nün bir kişisine mesela Fatih Terim'e verdiği cezanın az olduğunu düşünüyor, kendisine aynı konularda ona benzer durumlarda daha fazla ceza verildiğini görüyorsa bunda isyan etmesi ve güvensizliği ortaya koyması doğaldır. Tam da tersi olabilir Fenerbahçe'ye az ceza verilebilir, Galatasaray'a daha fazla ceza gelirse ortada güvensizlikten kaynaklanan öfkeve kızgınlık ortaya çıkar. Tani TFF'nin ve kurullarının bütün takımlara eşit mesafede ve adaletli davranmaya başladıkları anda bütün bunların hiç biri olmaz'' şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com