Ali Taran vasiyete uymadı! İşte cenazede yaşananlar!

Ali Taran vasiyete uymadı! İşte cenazede yaşananlar!
Uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşerek çarşamba akşamı hayatını kaybeden Selma Ann Desmond son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşerek çarşamba akşamı hayatını kaybeden Selma Ann Desmond son yolculuğuna uğurlandı.

Desmond için Levent Camii’nde cuma namazı sonrası düzenlenen törene aralarında Hülya Avşar, Kıvanç Tatlıtuğ, Fatih Terim, Fulya Terim, Mazhar Alanson, Burak Kut ve Erol Köse gibi ünlü isimlerinde bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Selma Ann Desmond’un son vasiyeti olarak "Ali cenazeme gelmesin" demesine rağmen boşandığı eşi cenaze törenine katılarak taziyeleri kabul etti.

Levent Camii’nin avlusunda duran ve eski eşinin tabutuna fazla yaklaşmayan Ali Taran’ın cenaze namazı sırasında da arka saflarda durması dikkat çekti.

Taran, eski eşi camiden çıkarılırken tabutuna da omuz vermedi.

SELMA HUZUR İÇİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Kuzey Taran, babası ile birlikte cenazede kameralar önüne geçti. Ali Taran "kendimi savunmak hiç istemiyorum" diyerek şunları söyledi: "Bu konuda konuşanlar var, bugün onlara laf söyleme vakti değil. Görevimizi yapıyoruz. Kendimi savunmak hiç, hiç, hiç istemiyorum. Hele ki benimle ilgili şeyler söyleme hakkını görenler var. Bugün yazılar gördüm... Onlar öyle bilmeye devam etsinler. Beni bu anlamda düşmanları bilsinler, benden nefret etsinler. Demek ki gördükleri yerde bana selam vermeyecekler. Allah’tan başka şey isteseydim diye düşünüyorum. Selma, huzur içinde yaşamını yitirmiştir. Ben yanında değildim. Üzgünüz, çok üzgünüz... İşte duygularım bu... "

SELMA ANN DESMOND SON YOLCULUĞUNDA

ALİ TARAN: KUZEY’İN YANINDAYIM

Selma Ann Desmond’un ölüm haberinin ardından“Eski eşinin cenazesini sahipsiz bıraktı” şeklinde haberler çıkan Ali Taran, Etiler’deki ofisinde basın toplantısı düzenledi. Üzgün olduğu görülen Taran, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken zaman zaman gözleri doldu ve duraksamak zorunda kaldı. Taran, ardından şu açıklamayı yaptı:


Şov yapma derdimiz yok

“Sizlerin karşısına çıkıp da şov yapmak, savunmak derdimiz yok. Şu an oğlumlayım. Onun annesi, benim de yıllarca hayatımı paylaştığım insan, dün Hakk’a yürüdü. Allah rahmet eylesin. Şu noktada hepinizin bildiği, yapılması gereken işler var. Bu işlerle uğraşıyoruz. Kuzey de yanıma geldi, yalnız kalmasını istemedik. ‘Herşey güzel olacak’ derken, şu anda Zincirlikuyu Gasilhanesi’nde. Ben görmedim ama ‘sahipsiz kaldı’ diye altyazı çıktığını söylediler. Bunun böyle olmayacağını söylemek için buradayız. Oğlumun ve oğlumun anneannesinin isteğiyle, cuma günü defnedilmesini istemişler. O yüzden bir bekleme içindeyiz” dedi. İzmir’de toprağa verilmesi planlanan Selma Ann Desmond’un cenazesi, oğlu Kuzey’in isteği üzerine bugün Levent Camii’nde kılınacak cuma namazının ardından Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

Hep çocuklarım için

Her zaman oğlu Kuzey’in yanında olduğunu ifade eden Ali Taran, şöyle konuştu:
“Benim bir kızım da var, bir eşim de. Zaten hayata bakışım öyle. Hep ‘onlar için’ diye bakmışım. Dört beş aydır yazılanları okumadım. Duyduklarıma istinaden sizinle konuşuyorum. Hesap vermek şeklinde algılanmasın. Oğlum da Amerika’dan izne geldi, iyi ki gelmiş. Sizden bir ricam var, magazinsel sorular sormayın. Cevap vermek istemem.”
Eşinin ölüm haberinin ardından kendi internet sayfasında ölüm ilanı yayınlayan Ali Taran, “Şimdiye kadar birçok ölüm ilanı hazırlamıştım. Hayatımın en zor ilanını hazırladım, hayatımın en zor ilanını verdim” diye konuştu.

Annem hep benimle

BASIN toplantısında babasını yalnız bırakmayan Kuzey Taran, annesinin acı çekmeden öldüğünü söyledi. Kuzey Taran, şunları söyledi: “Son iki günde ağırlaştı. Son günlerini daha çok acı çekmeden geçirdiğine eminim. Hakk’ın rahmetine kavuştu. Oğul olarak yapabileceğimin en iyisini yaptım. Ağır olmasına rağmen, ben uyuduktan sonra yanıma gelip, hasta olduğunu belli etmemeye çalıştı. Aynı gayreti gösterdi ama buraya kadarmış. Çok üzgünüm, kabullenmek zorundayım. Babamın yanında mı tek mi kalacağım, karar vermedim. Annem üniversite mezunu olmamı istediği için, beni nasıl görmek istediğini bildiğim için, önce okulumu bitireceğim. Hep iyi bir iş sahibi olmamı istedi. Onun istediği gibi olmaya çalışacağım. O hep benimle. Elimden geldiğince onu mutlu edeceğim. Bu kadar...” dedi.

Onlar dostum değil

ALİ Taran, basın toplantısının sonunda gazetecilerin, “Cenaze evine Acun Ilıcalı ve Gökhan Şükür geldi. Dostlarınız sizi yalnız bırakmadı” sözlerine, “Onlar benim dostlarım değil. Bir zamanlar öyleydiler ama artık değiller” diye cevap verdi.

"ALİ CENAZEME GELMESİN"

Vatan gazetesine konuşan Selma Ann Desmond’un isminin açıklanmasını istemeyen yakın dostu "Selma 4 yıldır kanserle mücadele ediyordu. Meme kanseri ardından karaciğer.. Durumu gitgide kötüye gitmeye başladı. Karnı iyice şişmişti, vücut su topluyordu. Hastalık siroza çevirmişti. Selma öleceğini hissetti ve ‘Oğlumu çağırın, öleceğimi hissediyorum” dedi. Zaten doktorlar da durumun ciddi olduğunu söylüyordu. Oğlu geçen hafta New York’dan apar topar İstanbul’a geldi. Hatta Kuzey’i havaalanında Selma karşıladı. Oğlu hep annesinin yanındaydı. Son iki güne kadar da şuuru hep açık, oğluyla konuşuyordu. Sonra ağrıları arttı ve morfin verilmeye başladı. Son dakikalarında da huzur içindeydi. Ağrısı sancısı kesilmişti, yüzüne huzur çöktü. Melek gibiydi. Ali ise Selma’nın durumuyla ilgili bilgiyi oğlu Kuzey’den aldı. Çünkü Selma onun eve gelmesini istemiyordu. Hatta ‘Ali benim ne ölüme ne de cenazeme gelsin’ dedi. Bu yüzden de Ali onu dinledi ve eve hiç gelmedi. Ama ne olursa olsun kimse Ali’ye de haksızlık etmesin. Ali, Selma’nın hastalığının ilk 3 yılı ona bebek gibi baktı.” dedi.

Yalnız ve üzgündü

“Böyle Bir Şey Var mı” programına telefonla katılan Selma Ann Desmond’un yakın arkadaşı Ayşe Tolga, “10 gün önce çok iyiydi. Ali Taran konusunu hiç konuşmadık. Maddi problemleri vardı onlar canını sıkıyordu. İlaçlarını alamıyordu. Yapayalnızdı ve üzgündü” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com