Alim Işık, hastane yerini ve Kütahya gündemini değerlendirdi

Alim Işık, hastane yerini ve Kütahya gündemini değerlendirdi
(MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık yaptığı basın açıklaması ile Kütahya gündemini değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık yaptığı basın açıklaması ile Kütahya gündemini değerlendirdi.
MHP Kütahya milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, ‘’Simav depremi nedeniyle deprem üstü olarak hasar gören şen köy beldemiz, Söğüt köyümüz ve İnlice köyümüzü yaptığımız ziyaretlerinin ardından bölgedeki endişenin devam ettiğini gördük özellikle bu konuyu tekrar meclis gündemine taşıyarak devletin Kütahya karşı ilgisizliğini bir kez daha gündeme getirmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın kendi belde ve köylerinde hasar görmüş binaların yerinde yapımı konusunda ilgili bakanlıklara göreve davet edeceğiz’’ dedi.
Işık , “Kütahya’da son günlerde ortaya çıkan yeni gelişmenin ardından sağlık bakanlığı tarafından yapılmasına karar verilen hastanenin yeri değişti. Daha önce yaklaşık on yıllık bir süreçte belirlenen Hacıazizler bölgesinde hastane yerinin maalesef yine son dönemde bazı çevrelerin müdahalesiyle yerinin değiştiğini hep beraber izliyoruz. Orada on yıllık bir emek geride bırakılıp şimdi taşınmayacağı iddia edilen ama geride kalan günlerde Kastamonu’ya taşınan taburun yerine hastane ek binaların Sağlık bakanının ilimizi yaptığı ziyarette açıklamış bulunmakta bu kararın yeniden gözden geçirilmesi büyük yarar olduğunu düşünmekteyim. Çünkü bir taraftan yerin sahibi olan Milli Emlak önceki dönemdeki girişimler Jandarma taburunun ve TOKİ’nin girişimleri nasıl sonuçlanacak merak konusudur. Diğer taraftan Çevre ve Orman bakanlığının, sağlık bakanlığına devrettiği 285 dönümlük orman arazisinin ne olacağı konusu yine tartışılmalıdır. Hemen fikrimi söyleyeyim Kütahya’ya söz verilen polis meslek yüksek okulunu eğer devam ediyorsa girişleri iktidar partisinin en azından Hacıazizler bölgesinde boşalan 285 dönümlük araziye bu kurumun getirilmesi yönündeki çalışmaları yine takip edeceğiz. Ancak şunu ifade etmek isterim ki böyle bir kararın tabi ki vatandaşımızın da düşüncesi ile alındığı söylenmektedir buna saygı duyuyoruz. Üniversite kampüsü içersine yapılmış olan 520 yataklı bir hastane binasının bugün boş kalması ve değerlendirilememiş olması Kütahya’nın acı gerçeklerinden birisidir. Öncelikle Türkiye’de Tıp Fakültesi olup da hastanesi olmayan tek fakülte konumunda tıp fakültesinin bu binada yeni bir hastane kavuşması zarurettir. Buna gerek üniversite yönetiminin gerekse sağlık bakanlığının derhal çözüm bulması gerekmektedir, diğer taraftan jandarma taburunun yerine kurulmasına karar verilen hastane çalışmalarını da hızla başlanılmalıdır, çünkü 2010-2013 yatırım programına alınmış olan 500 yataklı devlet hastanesi şimdi bu yer değişikliğinden dolayı yeniden gecikmeye karşı kalmıştır. Dolaysıyla bunun biran önce çözülmesi gerekir. Umarım yeni bir döneme daha bu iş kalmaz bu vesileyle şunu söylemek istiyorum eğer 10 yıldır tek başına bu ülkeyi yöneten iktidar partisinin bir bakanlığı bu işi 10 yıldır çözememişse herhalde bir 10 yıl daha yine Kütahya unutulmaya devam edecektir ilgilileri buradan bu işin takibine buradan davet ediyorum’’ .
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık ‘’Hükümetin yeni gündeme getirdiği teşvik sistemini konusudur ilimiz daha önceki sistemde dört bölge içersinde üçüncü bölgede yer almaktaydı bugün altı bölgeye çıkardılar iller arasında maalesef dördüncü sıraya gerilemiştir yani yüzde 75’lik diliminde olan ilimiz bu yeni sistemde yüzde 65’lik dilime gerilemiştir’’ dedi.
Işık ‘’Kütahya işsizlik yine devam etmektedir, Göç devam etmektedir buna çözüm için mutlaka yeni projeleri devreye almamız lazım işte yeni teşvik sisteminde maalesef Kütahya’nın Doğal kaynakları değerlendirecek yatırımların hiç birisi yer almamaktadır. Maalesef Kütahya’nın elinde bulunan kamu kuruluşlarının yine özelleştirme kapsamında öne taşınıp biran önce bunun özelleştirmesi konusunda iktidarın çalışması vardır. Seyitömer Termik santrali ilk planda özelleştirilmesine karar verilen santraldir’’diye konuştu.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com