Alim Işık, hükümete Simav’dan yüklendi

Alim Işık, hükümete Simav’dan yüklendi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, toplu sünnet ve büyük hayır şölenine katılmak üzere geldiği memleketi Simav’da vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada hükümete eleştiriler yöneltti.
Hükümetin kendisinden olmayan belediye başkanlarına ve yörelere ait baskıcı unsurlar uyguladığını öne süren Işık, bunun en son ve somut örneğinin Simav’ın 2002 yılından bu yana şehirdeki konut ve işyerlerinin yanı sıra Eynal Kaplıcaları bölgesinde termal kaplıca ve seraların ısıtmasında kullandığı jeotermal enerjiden elde ettiği gelirlerin vergisinin Kütahya Defterdarlığı aracılığı ile toptan tahsil edilmesi gibi bir yola başvurması olduğunu söyledi.
Uygulamanın yasa dışı olduğunu sadece Simav Belediyesini köşeye sıkıştırma operasyonu olarak yorumladıklarına vurgu yapan Işık, “Yetkililere bu konunun yanlış olduğunu hatırlatıyor ve buradan sesleniyorum. Bu tür politik oyunlar vatandaşları sıkıntılara sokarken belediyeyi de sıkıntıya sokmuştur. 10 yıllık bir iktidar düşünün. 9 yıl bu konu ile hiç ilgilenmeyecek, bundan önceki belediye kendisinde iken bu konuyu hiç gündeme getirmeyecek, şimdi son dönemde son bir ayda böyle bir konuyu gündeme getirmiş olmaları gerçekten sıkıntı vermiştir. Buradan bürokratları uyarıyorum. Bu tür siyaset dışı işlemleri yapmalarının hiç kimseye faydası olmayacağını düşünüyorum. Deprem nedeniyle zaten zor günler geçiren Simav Belediyesi ve Simav halkını bu tür siyasi oyunlarla baskı altına almaya çalışmak hiç doğru değil. Siyasi iktidarı ve bürokratlarını bu kararlarını geri almaları hususunda bir kez daha düşünmelerini öneriyorum” dedi.
MHP’li vekil Işık’ın konuşması meydanda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com