Alim Işık: "İddialar doğru mu?

Alim Işık: "İddialar doğru mu?
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, TBMM Başkanlığına, Facebook sosyal paylaşım sitesine ilişkin soru önergesi sunarak;" Facebook'ta Başbakan veya kabine üyesi Bakanlar hakkında hakaret içeren ifadeleri paylaştıkları gerekçesiyle bazı vatandaşlarımız

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, TBMM Başkanlığına, Facebook sosyal paylaşım sitesine ilişkin soru önergesi sunarak;' Facebook'ta Başbakan veya kabine üyesi Bakanlar hakkında hakaret içeren ifadeleri paylaştıkları gerekçesiyle bazı vatandaşlarımız hakkında dava açılarak mağdur edildikleri iddia edilemektedir' dedi.
Alim Işık tarafından internetteki Facebook sosyal paylaşım sitesiyle ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteğiyle verdiği soru önergesinde şu noktalara dikkat çekildi.
''Son dönemde internet ortamındaki kullanımları giderek artan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan 'www.facebook.com' paylaşım sitesinde Sayın Başbakan ve/veya kabine üyesi Bakanlar hakkında hakaret içeren ifadeleri paylaştıkları gerekçesiyle bazı vatandaşlarımız hakkında dava açılarak mağdur edildikleri, kaynağı kendilerine ait olmayan ifadeleri sayfalarında bulundurmaları ve paylaşmaları nedeniyle cezalandırıldıkları iddia edilmektedir.'
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cevaplandırılmasını istediği şu soruları yazılı önerege olarak Başbakan'a sordu:
'Halen Sayın Başbakan ve/veya Bakanlara hakaret içeren ifadeleri internet ortamında paylaşmaları nedeniyle kaç vatandaşımız hakkında dava açılmıştır? Haklarında dava açılan vatandaşlarımızın ne kadarı kamu çalışanı statüsündedir? Kütahya ili Gediz ilçesi Devlet Hastanesi Müdürü iken, böyle bir sitede kendi sayfasına gelen ve kendisine ait olmayan 'Tayyip'i üzmek Allah'ı üzmekmiş(!)' isimli bir video görüntüsünü hiçbir yorum ve eklenti yapmaksızın paylaşan ve videoyu oluşturan grubun bir üyesi olmadığı halde hakkında Sayın Başbakan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılan Önder Kıcıroğlu'nun dava dosyası ne aşamadadır? Adı geçen hakkında açılan hakaret davası, söz konusu video görüntüsünü oluşturan grup üyeleri ve varsa üye olmadığı halde paylaşım yapanlar hakkında da açılmış mıdır? Açıldı ise toplam kaç kişi hakkında aynı dava açılmıştır? Bu davalar ne aşamadadır? Hastane Müdürü Önder Kıcıroğlu hakkında açılan dava dosyası sonuçlanmadan adı geçenin Sağlık Bakanlığı tarafından Domaniç Toplum Sağlığı Merkezine ayniyat saymanı olarak tayin edilmesinin gerekçesi nedir? Açılan dava sonuçlanmadan, adı geçen hakkında Kütahya Valiliği İl Disiplin Kurulu tarafından verilen 'bir yıl süre ile kademe ilerlemesinin durdurulması cezası' ne derece hukukidir? Adı geçen kişi hakkında verilen cezanın siyasi baskılar sonucu verildiği iddiaları doğru mudur? İnternet ortamında milyonlarca vatandaşımızın paylaşımda bulunduğu video görüntüleriyle ilgili olarak açılan bu tür davaların hukuki dayanağı nedir? Bu konuda varsa yasal boşluğun giderilmesi yönünde Hükümetinizce yürütülen bir çalışma var mıdır? Varsa çalışma ne aşamadadır?'' şeklindeki soruların cevabını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com