Alın size ‘serbest kıyafet’

Alın size ‘serbest kıyafet’
AKP, sırf türbanı okullara daha rahat sokabilmek için ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçti.

AKP, sırf türbanı okullara daha rahat sokabilmek için ‘serbest kıyafet’ uygulamasına geçti. Ama bu girişim Doğu’da çocukları tek tip Peşmerge kıyafetiyle okula gönderme uygulamasına dönüşebilir

MilliEğitim Bakanlığı, yeni bir yönetmelikle okulardaki tek tip kıyafet uygulamasını kaldırdı. 4+4+4 ‘le eğitim sistemini altüst eden AKP, 31 yıllık kılık kıyafet yönetmeliğini de de­ğiş­tir­di. Tür­ba­nın önü­nü aç­mak için ya­pı­lan de­ği­şi­klik­le öğ­ren­ci­lere kıyafet özgürlüğü tanındı!
Ailelere baskı yapılacak

İşte bu noktada aslında tehlike çanları çalıyor. Çünkü Doğu ve Güneydoğu’da çocuklar PKK’lıların giydiği kıyafetlerle okula gidecek. PKK’nın bu konuda çocukların ailelerine baskı yapmaya başladığı öğrenildi. Bu arada BDP’li vekiller de sosyal paylaşım sitelerinde velilere çocuklarına bu kıyafetleri giydirmeleri konusunda teşvik etti.

Başbakan destek verdi

Başbakan Erdoğan ise okullarda serbest kıyafet uygulamasını savundu. Grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Sanki tek tip kıyafet olunca zenginfakir ayrımı hissedilmiyor. O ilkokullarda bizler de okuduk. Önlük hiçbir zaman gelir farklılığını örtemez. Önlüğün kumaşından, ayakkabısından kimin zengin fakir olduğu anında ortaya çıkıyordu. Aksaklıklar çıkarsa buna müdahale ederiz” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com