Ali'nin katili polis

Ali'nin katili polis
Eskişehir'de katledilen Ali İsmail Korkmaz'a saldıranların arasında polisinde olduğu ortaya çıktı

Gezi direnişi sırasında Eskişehir'de çıkan olaylar esnasında biber gazından kaçan Ali İsmail Kormaz'a saldıranlar arsında polisinde olduğu ortaya çıktı. Saldırı görüntülerinin polis tarfından alındıktan sonra bazı bölümlerin silindiği anlaşıldı.

Savcı silinen o görüntüleri araştırırken, görgü tanıklarının ifadeleri Ali'ye saldıranların arasında polislerinde olduğunu açığa çıkarıyor.

GÖRÜNTÜLERDEKİ SİVİL KİŞİYE DİKKAT

Doğu Eroğlu imzalı haberde Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı görüntülerdeki bir şahsın Eskişehir’de bir sivil polis olduğu tespit edildi. Beşik Otel’in kamera kayıtlarını inceleyen Eskişehir demokratik kitle örgütleri, görüntülerde yer alan eli coplu bir kişinin Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde çalışan bir sivil polis olduğunu teşhis etti. Eskişehir’deki birçok basın açıklamasını takip eden bu polisin olay günü görüntüsü ve eski fotoğrafları paylaşıldı.TANIK: 3 RESMİ POLİSİ COPLA GÖRDÜM

Olay anını anlatan tanık, sokaktan, “Vurmayın, öldüm” sesleri geldiğini, fırıncının müdahale etmeden baktığını anlattı. Sonra 4 sivil ve 3 resmi polisi copla, sivil genci meşe odunuyla gördüğünü belirten tanık şöyle devam etti:

‘Sivil vatandaşın elinde meşe sopası gördüm. Üzerinde dizden aşağısı beyaz şeritli siyah renkli eşofman vardı. Bu sivil vatandaş fırının önünde polislere ‘Siz bize destek olursanız hepsini sinkaf ederiz’ dedi. Polisler ile bu sivil vatandaş oradan gelip geçen vatandaşlara vuruyorlardı. Bu sivil vatandaş yine bağırarak, ‘Bugün 34 kişiyi götürdüm’ diyordu. Yolda gelirken yemin ettim. Yaşım 36, 36 tanesini götüreceğim’ dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com